Bugun...


300 Kilo Kaçak Balığa El Konuldu
Elazığ’ın Maden ilçesi Kontrol noktasında av yasağı bulunmasına rağmen kaçak yollardan avlanan 300 kg. savan balığı ele geçirildi.

facebook-paylas
Tarih: 30-05-2018 16:51
300 Kilo Kaçak Balığa El Konuldu

Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İlimizde 1 Nisan – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında uygulanan su ürünleri av yasağı denetimleri kapsamında, yaklaşık 300 kg sazangiller familyasına ait kaçak balık yakalandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdür Yardımcısı Vedat ERGÜN; “ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri ile Emniyet Kolluk kuvvetlerince yapılan denetimde, Maden ilçesindeki  kontrol noktasında yaklaşık 300 kg sazangiller familyasına ait kaçak balık yakalandı. Yapılan denetimde kaçak avcılık sonucu elde edilen balığı nakleden iki şahsa 1380 sayılı yasa gereği yasal işlem uygulandığını söyledi. ERGÜN konuşmasının devamında;  Bu seneki av yasağı kontrollerini drone ile yaptık, bu nedenle kaçak balık avlanmasında ciddi oranda düşüş oldu. Su ürünleri denetim ve kontrol ekipleri, Emniyet ve Jandarma ile koordineli olarak gelen ihbarları yirmi dört saat denetim esasına göre  değerlendiriyoruz. Halkımızın av yasağına uymayanları 155-156 ve 2411616 nolu telefonlara ihbar edebileceklerini belirtti.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hacı Paşa TUĞYAN 1 Nisan – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında devam eden balık avlanma yasağının önemine de değinerek; “ Yasağa uyulmaması geleceğimizi yok etmek anlamına geliyor. 3 kg ağırlığındaki bir balık 500 bin ile 1 milyon arasında yumurta oluşturuyor. Bu yumurtalar bir sonraki sene binlerce balık demek. Vatandaşlarımızdan ricam, kaçak balık avlayanlara fırsat vermeyerek ilgili yerlere gerekli ihbarları yapmalarıdır. Bizler çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Balıkçılık ve Su Ürünleri şubesi olarak özverili çalışmalarından dolayı ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Bu haber 3553 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI