Bugun...


7 Bin Bekçi İçin Başvurular Başladı
Şehir Merkezlerinde görev yapacak 7 bin bekçi için giriş sınavına ön başvurular başladı. İşte Başvuru şartları ve başvurunun yapılacağı yer…

facebook-paylas
Tarih: 08-06-2018 14:50
7 Bin Bekçi İçin Başvurular Başladı

Şehir Merkezlerinde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için 7 bin bekçi alımı, 22 Haziran'a kadar başvuruda bulunabilecek.

Adaylar, 02-17 Temmuz tarihlerinde şahsen müracaat ve ön sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanacak protokol sonucu belirlenecek tarihte yazılı sınav yapılacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacak. Sınav işlemlerini başarıyla geçenler arasından yapılacak sıralamada, asıl ve yedek olarak belirlenen adaylar ilan edilecek.

Şehir merkezlerinde görev yapacak olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında, 73 valilikte istihdam edilmek üzere, en az lise ve dengi okul mezunu 7 bin erkek çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK

Adaylarda aranan başvuru şartlarına Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ön başvurusunu yapan ve bankaya müracaat ücretini yatıran adaylar, daha sonra Akademinin internet sitesinden duyurulacak merkezlere şahsen başvuruda bulunacak.

Başvuruları kabul edilen ve şartları yerine getiren 7 bin bekçi, Polis Akademisi Başkanlığınca verilecek eğitimin ardından 73 ilde görevlendirilecek.
Bu haber 2645 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI