Bugun...


Ahmet Demir’in “Kayıp Günlük” İsimli Romanını Çıktı
Elazığlı hemşerimiz yazar Ahmet Demir, “Kayıp Günlük” isimli romanını çıkardı. Türkiye genelinde satışı yapılan kitapta bir bölümde Elazığ’a ayrıldı.

facebook-paylas
Tarih: 31-12-2016 13:38
Ahmet Demir’in “Kayıp Günlük” İsimli Romanını Çıktı

Yazar- Şair Ahmet Demir, “Aslında şiirler başladım. Hayatımın her döneminde sadece şiirler uğraşıyorum. Fakat ülkemizde şiire olan ilgilinin az olması, hayal gücümün biraz fazla olması, yazmayı ve okumaya sevdam roman yazmaya yöneltmişti. Kayıp Günlük adında başladık Buluşma dedik, arkasından Hesaplaşma, arkasından Sonsuzluk diye 3 serilik bir kitap çıkardık. Normalde 2010 yılında bitirdiğim bir kitap ama bugün nasip oldu. Bu hafta içi tüm Türkiye’de yayımlandı ve dağıtımı yapıldı. Devam ediyoruz inşallah Hesaplaşma ve Buluşmayı da 6 ay aralıklarla okuyucularımızla buluşturacağız hayırlısı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Kayıp günlük kitabının özelliklerinden birisi de şu; Elazığlıyım ve Elazığ’ı seviyorum. 10. Bölümü tamamıyla Elâzığ ve Harput’a ayırdım. Türkiye genelinde satılan bir kitap olduğu için hiç olmazsa Elazığ’ımızın tanıtımı açısından önemli. Feti Ahmet Baba Türbesi olsun, süt kalesi olsun, Elazığ’ın yapısı olsun, türbelerimiz olsun elimden geldiği kadarıyla olay çerçevesi içinde Elazığ’ı ve Harput’u bir şekilde tanıtmaya çalıştım. Bu da dışarda bulunan Elazığlılarımız için de, hemşerilerimiz için de daha ayrı bir özellik olur diye düşünmüştüm” ifadelerini kullanan Yazar Ahmet Demir, “Normalde kitapta vurgulamak istediğim şey, Kürt ve Türk kardeşliği. Benimde annem Kürt’tür, babam Türk’tür. Kitapta kimsesiz çocuklar yurdunda büyüyen 2 kişi kan kardeş var. Bunların biri Türk biri Kürt, bunların hayatla olan mücadelesi, kan kardeşliği, birbirine bağlılığı, hayat içinde nasıl sürüklendiklerini, insanların birbirine neden düşman edildiklerini bu ülkede, Türklerin ve Kürtlerin birbiriyle kardeş olduğunu elimden geldiği kadarıyla vurgulamaya çalıştım. Hayali bir olay, Harput dışında yerler, mekanlar olay hayal. Ama burada elimden geldiği kadarıyla bu ülkenin birlik ve beraberlik içinde yaşaması gerektiğini, insanlarımız arasında herhangi bir ayrım olmaması gerektiğini,  bu ülkeyi beraber kurtardık ve beraber yaşadığımızı elimden geldiği kadarıyla okuyucularımıza vermeye çalıştım.

Elazığlı vatandaşlara kendi kitabımdan ziyade okumalarını öneriyorum, sadece benim kitabım değil. Az okuyan bir toplumuz kitaba çok fazla ilgimiz yok. Ne yazık ki okumayan toplumlar hiçbir zaman ilerleyemediler. Okudukça büyüdüğünü düşünüyorum o yüzden Elazığ’daki bütün vatandaşlarımızı kitap okumaya gazete okumaya biraz daha ilgi göstermesini istiyorum” dedi.
Bu haber 2767 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI