Reklam
Bugun...
19:30 | Elazığ’da kontrolden çıkan hafif ticari araç eve çarptı       18:25 | Başkan Güder’den eğitim istişaresi       18:15 | Ağrı’da kaçakçılık operasyonları: 3 gözaltı       18:15 | Bulanık’ta Köylere Hizmet Götürme Birliği için encümen seçimi       17:40 | Hakkari’de gerçeği artmayan tatbikat       17:20 | Müdür Görentaş’tan çiftçilere küsküt yabancı otu uyarısı       17:15 | Yanan araç için vatandaşlar seferber oldu       17:05 | Kur’an kursu öğrencileri doyasıya eğlendi       17:05 | İBB Başkanı İmamoğlu, Van’da caminin temel atma törenine katıldı       16:50 | Adilcevaz’da yeni stadyumun çalışmaları başladı       16:45 | Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz, Patnos ve Tutak ilçelerini ziyaret etti       16:40 | Elazığ’da uyuşturucu taciri yakalandı       16:15 | Vali Yardımcısı Taş: “Merkezi hükümetin gönderdiği paraları, program gereği harcamakla mükellefiz”       16:15 | Mayıs çiçekleri görsel sunuyor       16:05 | Adilcevaz’daki ‘Su Sporları Merkezi ve Dalış Okulu’ inşaatı hızla yükseliyor       16:00 | Battalgazi’de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı       15:50 | Başkan Kandaşoğlu: “Van’a değer katmak için gece gündüz çalışıyoruz”       15:40 | Elazığ’da polis, 160 öğrenciye eğitim verdi       15:35 | Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Tapu ve Kadastro Teşkilatının 175. yılını kutladı       15:35 | Elazığ’da uyuşturucuyla mücadele: 1 tutuklama      
Reklam


Atatürk Üniversitesine Ict Academy Sertifikası
Araştırma Üniversitesi unvanıyla ülke yükseköğretimine hizmet etmeye devam eden Atatürk Üniversitesi

facebook-paylas
Tarih: 22-01-2022 09:55
Atatürk Üniversitesine Ict Academy Sertifikası

Araştırma Üniversitesi unvanıyla ülke yükseköğretimine hizmet etmeye devam eden Atatürk Üniversitesi, dünya üniversitesi olma hedefi doğrultusunda ulusal ve uluslararası iş birliklerini güçlendiriyor.
Bu kapsamda Türkiye’de 20. yılını kutlayan, ICT Academy Programıyla üniversite iş birliklerini artıran ve Bilişim Yetenekleri Geliştirme Programı kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Huawei temsilcileri Atatürk Üniversitesini ziyaret etti. Geçen yıl Akademik Ortaklık anlaşması yapan iki kurum arasındaki iletişim köprüsünü güçlendirmek ve ikili ilişkileri dinamik tutmak amacıyla Atatürk Üniversitesini ziyaret eden Huawei Türkiye ekibinden Ömer Faruk Şahin ile Kübra Harput, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Sadeler ve ilgili akademisyenler ile bir araya gelerek Huawei ICT Academy sertifikasını takdim ettiler.
“Bilgi Alışverişi Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor”
Bilişim endüstrisi için pratik becerilere ve sertifikalara sahip yeni yetenekler geliştirmek üzere yola çıkan Huawei ICT Academy, 90’dan fazla ülkede 1500’den fazla kurulan ortaklık ile yılda 60 binin üzerinde öğrenciye, 5G’den yapay zekâya, nesnelerin internetinden bulut bilişime kadar birçok konuda çevrim içi güncel eğitimler sunuyor. 2020 yılının ikinci yarısında Türkiye’de de aktifleştirilen Huawei ICT Academy programı kapsamında 20 üniversite ile ortaklık kurulduğunu ve bunlardan birinin de Atatürk Üniversitesi olduğunu hatırlatan Huawei Türkiye temsilcisi Ömer Faruk Şahin, öğrencilere ulaşılmaya başlandığını ve bu doğrultuda iki kurum arasında önemli bir iş birliği sürecinin başladığını aktardı. Ortaklık anlaşmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen bilgi alışverişinin oldukça yoğun olduğunu belirten Şahin, Atatürk Üniversitesinin ortak çalışmalara yönelik göstermiş olduğu ilgiden dolayı ICT Academy sertifikasını takdim ettiklerini söyledi.
“Kazanacakları Bilgi ve Beceriyi Dünyanın Her Yerinde Kullanabilecekler”
Yapılan iş birliği kapsamında Huawei ICT Akademide yer alan büyük veri, nesnelerin interneti, yapay zekâ, bulut bilişim ve servisleri, akıllı bilişim, siber güvenlik, kablosuz ağlar ve 5G başlıklarına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan: “Huawei ile başladığımız iş birliğini derinleştirerek devam ettiriyoruz. ICT Akademi kapsamında üniversitemiz mensuplarının faydalanacağı birçok çalışmayı yakın zamanda uygulamaya koymayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz, başlaması planlanan eğitimleri tamamlayıp sertifikalarını almaları durumunda yapay zekâ, siber güvenlik, 5G ve bilgisayar ağları gibi konularda donanımlı hale gelecekler, kazanacakları bilgi ve beceriyi dünyanın her yerinde kullanma imkânına kavuşacaklar” şeklinde konuştu.
Bu İş Birlikleri Sayesinde Öğrenciler Uluslararası Rekabette Avantajlı Hale Geliyor
Mühendislik Fakültesinin Makine, Kimya ve İnşaat Mühendisliği programlarının yakın zamanda Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) ve Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ) logolarını diplomalarında kullanmaya hak kazandıklarını, bunun dışında birçok ulusal ve uluslararası iş birliklerini sürdürdüklerini aktaran Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Sadeler ise: “Fakültemizde eğitim gören öğrencilerimizin uluslararası rekabette avantajlı hale gelmeleri için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda akademik partnerlerimizden olan Huawei Türkiye yetkililerini üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi vizyonu çerçevesinde uluslararasılaşma hedefine yönelik geliştirdiğimiz projelere ara vermeden devam ediyoruz. Desteklerinden dolayı başta Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı olmak üzere, ilgili akademisyenlere ve iş ortağımız olan Huawei Türkiye ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI