Bugun...


Bedrettin Ekdi Otomotiv Sektörüne Çağrı Yaptı

facebook-paylas
Tarih: 13-11-2018 23:46
Bedrettin Ekdi Otomotiv Sektörüne Çağrı Yaptı

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli aşiret liderlerinden olan Ekdi, aşiret liderliğinin yanı sıra birçok alanda şirketleri olan başarılı bir iş adamı olarak bilinmektedir. Ülkede yaşanan en son ekonomik, olaylar ile ilgili basına bir açıklama yaparak, otomotiv sektöründe boy gösteren firmalara ve kişilere önemli çağrılarda bulundu. Ülkenin bekası için zor günlerde herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini belirten Ekdi, yeri geldiğinde kendi firmalarında karsız satışlar yapabileceğini duyurdu. Taraflı tarafsız bütün çevrelerin beğenerek takip ettiği Ekdi, son açıklaması ile de gönüllerde taht kurmuş başarılı bir iş adamı olarak anılmaya devam etti.

Düşüşü Engellemek İçin Kar Marjını Düşürün

68 köy sahibi Bedrettin Ekdi halkın yanında saf almaya devam ediyor. Otomotiv sektörünün öncü firmalarına sahip olan Ekdi, diğer otomotiv sektörüne yön veren kişilere seslendi. Ülkemizin geçtiği zor günlerde, dolar kurunun artması ile beraber yurt içine dolar vasıtası ile gelen arabaların fiyatlarının çok yüksek oranlarda arttığını belirten Ekdi, enflasyon ile mücadele kapmasında belirli indirimler olmasına rağmen otomotiv fiyatlarının yüksekliğine etki etmediğin belirtti. Sektör sahiplerine, şu zor dönemde halkın yanında olmamız gerekmektedir, firmalar kar marjını düşürsün, aksi halde hem halk hem de otomotiv sektörü zarar görecek şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar diğer otomotiv sektöründeki kurumlar için hoş karşılanmasa bile otomobil almak isteyen ama yüksek fiyatlar yüzünden alamayan halkı oldukça memnun etmiştir.

Yerli Otomobil Şart

Devletin başlattığı yerli otomobil üretimi, yakın zamanda tamamlanacak ve satışa sunulacak duruma gelmiştir. Yerli otomobil hakkında çok güzel gelişmeler olduğunu söyleyen Ekdi, açıklamalarına şöyle devam etti. Yerli otomobil bu halk için mutlaka olması gereken bir adımdır, yerli otomobil dışa bağımlılığımızı bitirecek ve halkımıza daha uygun maliyetler ile araba satılacak dedi. Bunun yanında yerli otomobil üretime geçtiği andan itibaren yerli otomobili satmak ve bayilik açmak için bütün fedakarlıklara ve devlete yardım etmeye hazır olduğunu belirtti. Devletin üreteceği elektrikli otomobilin çok doğru bir adım olduğunu söyleyen Ekdi, geleceğin teknolojisine yatırım yapıldığı için oldukça doğru bir karar olduğu söyledi.
Bu haber 433 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI