Bugun...


Çakar, 23 Nisan’da Okulun Resmi Açılışını Yapacağız
Elazığspor Kulübü Futbol Okulu’nda çalışmalar başladı… 23 Nisan’da resmi açılışını gerçekleştirecek olan okulun Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar, futbol okulunun temel amaçlarını gazetemize anlattı.

facebook-paylas
Tarih: 26-03-2018 22:44
Çakar, 23 Nisan’da Okulun Resmi Açılışını Yapacağız

Daha önce bordo-beyazlı camiada bir ilk olduğu belirtilen projede ilk antrenmanlara start verilirken, resmi açılışın 23 Nisan tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, futbol okulunun temel amaçlarını dile getirerek; “Elazığspor Kulübü Futbol Okulu’nun resmi açılışını 23 Nisan Pazartesi günü gerçekleştireceğiz. Resmi açılışımızdan önce sporcu öğrencilerimiz ile birlikte çalışmalara başladık. Bu açılışımıza kadar hem eksiklerimizi görme adına hem de çocuklarımızın spordan mahrum kalmaması adına çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Futbol okulunun temel amacının ne olduğunu öncelikle Elazığ’a iyi bir şekilde anlatmamız lazım. Futbol okullarının temel amacı küçük yaşlardaki çocuklara kulüpleri tanıtıp, sevdirmektir. Peki, kulübü çocuklarımıza sevdirip tanıttığımızda ne olacak?  O evladımız o kulübün formasını severek giyecektir. Bir aidiyet hissi duyacaktır. Buna bir örnek olarak Geçtiğimiz gün bir hanımefendi oğlunu okulumuza kayıt ettirdi. Kaydettikten sonra ertesi gün 5 yaşında ki küçük kızına da Elazığsporumuzun formasını Stor mağazamızdan almak üzere geri dönüş yapti. Bu da demek oluyor ki Elazığspor Store mağazası daha geniş bir yelpazeye ulaşacağı anlamına gelir. Buda kulübümüze bir katkı sağlayacaktır.  Herkes çocuğunu futbolcu olsun diye göndermiyor. Daha sonra bizlere, Altyapı Genel Koordinatörü Mehmet Kaplan’a ve ben Fatih Ahmet ÇAKAR'a yetenekli çocukları keşfetme adına büyük iş düşüyor. Keşfettiğimiz ve Elazığspor adına gelecek vaat eden çocuklarımızı da kulübümüze kazandıracağız. Bunlar zamanla ve kademe kademe olabilecek planlamalar dahilinde hayata geçecek oluşumlar. Dolayısıyla futbol okulumuz hem kulübümüze taraftar, hem ürünlerini satacağı bir mecra, hem de futbolcu kaynağı yaratabilecek bir hedef içerisinde ilerleyecektir.” ifadelerinde bulundu.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI