Reklam
Bugun...


CHP Tunceli Örgütü “Genel Başkanımızın Yanındayız”
Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Teşkilatı, Gürsel Erol’un Elazığ’dan seçilmesi sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi.

facebook-paylas
Tarih: 28-06-2018 22:24
CHP Tunceli Örgütü “Genel Başkanımızın Yanındayız”

Erol’un seçilmesini kendisinin başarısı gibi lanse etmesine karşı çıkan CHP’liler, Tuncelili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na da “Yanındayız” mesajı verdi.

Gürsel Erol’un Elazığ’dan seçilmesini Kılıçdaroğlu’nun kurduğu Millet İttifakına borçlu olduğu belirtilen açıklamada, yaptığı açıklamalar talihsizlik olarak değerlendirildi ve halkın bu duruma tepkisi aktarıldı.

“Bu Başarı Gürsel Erol’un Değil”

CHP Tunceli Teşkilatı, Gürsel Erol’un Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifa ettirmek üzere Ankara’da eylem yapacağına dair açıklamalarına sert tepki gösterdi. Erol’un Elazığ’dan seçilmesini kendi başarısı gibi göstermesi eleştirilen açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Erol’a gösterdiği iyi niyetin su istimal edilmesine de dikkat çekildi ve şu ifadelere yer verildi;  “Bilindiği gibi beklenmedik bir anda ve adil olmayan koşullarda yapılan zor bir seçimi geride bıraktık.  Bu seçimde hedefimiz iktidar olmak ve Cumhurbaşkanlığını kazanmaktı. Özellikle millet ittifakı ve demokrasi için ülkemizin tüm kesimlerinin parlamentoda temsiliyeti için göstermiş olduğu özveri takdire şayandır.  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ileriyi görebilen bilge kişiliği ile AKP’nin yalnız başına mecliste çoğunluk sağlamak planını boşa çıkarmıştır. Seçimlerde uygulanan haksız-hukuksuz uygulamaları boşa çıkarmış, demokrasi güçlerinin mecliste olmasını sağlayarak Türkiye’de bir Demokrasi dersi vermiştir.”

 “Gürsel Erol Millet İttifakı Sonucu Seçilmiştir”

 Erol’un Millet İttifakına mensup partilerin adlığı oy sonucu seçildiğine vurgu yapılan açıklamada “Ancak 26.  Dönem Tunceli milletvekili ve şu anda Millet İttifakının sonucu olarak seçilen Elazığ milletvekili Gürsel Erol genel başkanımız ve yönetimi ile ilgili sosyal medyada yapmış olduğu açıklamalardan dolayı bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

 Halkımız ve örgütümüz, yapılan bu açıklamaları doğru bulmayıp şiddetle reddetmiştir. Sayın Genel Başkanımız, Gürsel Erol’un adaylığını daha rahat çalışsın diye diğer adaylardan önce açıklamış, daha fazla çalışmasına vesile olmuştur.  

Kendisinin ifade ettiği gibi, 41 yıl sonra Elazığ’dan bir milletvekili çıkarmadı.  Genel başkanımızın ve partimizin çok değerli kadrolarının hazırladığı projelerle oluşturulan MİLLET İTTİFAKI sonucunda bir milletvekili çıkardık. Buna rağmen, sıcağı sıcağına genel merkezin seçim sonucu ile ilgili açıklamalarını ve değerlendirmelerini beklemeden genel başkanımız ve yönetimini istifaya devam etmek, büyük bir talihsizlik olmuştur. İstifa talebinde bulunanlar bilsin ki, Tunceli halkı ve CHP İl örgütü Sayın Genel Başkanımız ve yönetiminin yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir.” denildi.
Bu haber 2079 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI