Reklam
Bugun...


Dışişleri'nden Flaş Açıklama...Hemen Ayrılın
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuzey Irak'taki Türk vatandaşlarına uçuşlar sona ermeden bölgeden ayrılma çağrısı yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 28-09-2017 20:23
Dışişleri'nden Flaş Açıklama...Hemen Ayrılın

Dışişleri Bakanlığı, yarın Erbil ve Süleymaniye havalimanlarında tüm uluslararası uçuşlar askıya alınana kadar Türkiye ile Erbil ve Süleymaniye arasındaki seferlerin kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışma başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan "Irak'a yönelik seyahat ve güvenlik duyurusu"nda, Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yarın saat 18.00'den itibaren Erbil ve Süleymaniye havalimanlarına yönelik seferler ile bu hava limanlardan uçuşların, Irak havayolu şirketlerinin ülke içi uçuşları hariç askıya alınacağını açıkladığı hatırlatıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu çerçevede, anılan tarihten itibaren ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasında karşılıklı sefer düzenlenmesi mümkün olamayacaktır. Anılan tarih ve saate kadar ülkemizle Erbil ve Süleymaniye arasındaki güzergahlarda yapılacak uçuşların kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışma başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın seyahat planlamalarında bu gelişmeyi dikkate almalarında ve IKBY’de kalmaları zorunluluk arz etmediği takdirde uçuşlar askıya alınmadan bölgeden ayrılmalarında fayda görülmektedir."
Bu haber 2586 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI