Bugun...


Elazığ’a Belediyesi Taşıma’da Çağ Atlıyor
Şehrin her geçen gün gelişimine ve değişimine katkı sunan Elazığ Belediyesi makine parkına 52 yeni otobüs kazandırdı.

facebook-paylas
Tarih: 13-09-2018 17:28
Elazığ’a Belediyesi Taşıma’da Çağ Atlıyor

Hizmete sunulan otobüsler için Elazığ Belediyesi önünde açılış töreni düzenlendi. Törene Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Halil Hasar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Programda Şehrin ulaşımını rahatlatacak ve konforlu bir yolculuk sunacak olan yeni otobüslerin hayırlı olmasını dileyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, konuşmasında şunları belirtti: “Elazığ’ımız daha yaşanabilir bir şehir haline geliyor. 2014 yılında 81 il içinde yaşanabilir şehirlerarasında 49. sırada iken 2018 yılında hem hükümetimizin yapmış oluğu yatırımlarla, hem belediyemizin yapmış olduğu yatırımlarla Elazığ’ımız yaşanabilir şehirlerarasında 19. sıraya yükseldi, 20 ili geride bıraktık.

Biz önümüzdeki dönemde kendimize hedef koyduk. İnşallah 2023 yılında Elazığ’ımız yaşanabilir şehirlerarasında ilk 10 il arasına girecektir. İşte bunda ulaşımından alt yapısına, üst yapısından sosyal çalışmalara kültür çalışmalarından Elazığ’ımız en önde olacak inşallah. Bütün çalışmalarımızı yaparken çevreci olmayı kendimize hedef aldık. Şu andaki 52 adet otobüsümüz Türkiye’de yapılan en çevreci otobüslerdendir. Kilometrede tükettiği akaryakıt en az düzeydedir. Taşıdığı kişi sayısı oturanlarla ve ayakta olanlarla birlikte en yüksek düzeydedir. Bundan sonra Elazığ’ımızın caddelerine, bulvarlarında ya ELBÜS’leri göreceksiniz veya şu anda çalışan 52 adet otobüslerimizi göreceksiniz. En son teknolojilerle Elazığ’ımız devamlı buluşacak. Bu otobüslerin temininde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”
Bu haber 2981 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI