Bugun...


Elazığ’da Görülen Çatı Davasında Ara Karar Verildi
Elazığ’da 03 Temmuz’da başlayan FETÖ / PDY’nin Jandarma içersindeki yapılanmasında tutuklu bulunan 61 kişi için mahkeme ara kararını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 10-07-2017 20:56
Elazığ’da Görülen Çatı Davasında Ara Karar Verildi

15 Temmuz 2016’da Darbe girişimi sırasında sözde Elazığ Sıkıyönetim Komutanı olarak atanan Hozat 51'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 61 tutuklu sanığın yargılanmasına Elazığ 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

3 Temmuz gününden bu yana devam eden duruşmanın son oturumunda ara kararlarını açıklayan mahkeme, 4 sanığı tahliye ederek, duruşmayı erteledi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında sözde 'Yurtta Sulh Konseyi' tarafından hazırlanan, 'Harekat Yıldırım' mesaj formu ekindeki atama listesinde Elazığ Sıkıyönetim Komutanı olarak atanan Tunceli'nin Hozat İlçesi'ndeki 51'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'nün de aralarında bulunduğu 61 tutuklu sanığın yargılanmasına Elazığ 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 3 Temmuz günü başlayan ve sanık sayısının fazla olması nedeniyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir yerleşkesinde yapılan duruşmanın bugünkü son oturumunda, darbe teşebbüsünün yaşandığı güne ait görüntüler izlendi. Daha sonra görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların tutukluluk halinin devamını ve eksik evrakların tamamlanmasını talep etti.

SALAKLIK YAPTIM

Daha sonra söz hakkı isteyen eski Tuğgeneral Abdülkerim Ünlü, ortada herhangi bir darbe olmadığını belirterek, "Hiç kimseye bir talimat vermedim. Aptal bir liste var ortada. Bu listeyi ben hazırlamadım, ben koymadım. Böyle bir listem olsaydı oraya koymazdım ve imha ederdim. Darbeyi ben yolda öğrendim. Bu yaşta yakışmayacak iki tane salaklık yaptım. Bir tanesi bir dijitali ortadan kaldırmak için bir kaos yarattım. Sizden buradakilerden özür dilerdim. Benim de hatam var. Yalan, yanlış iftira, insan kendine iftira atar mı? Okumadan ifademe imza attım. Bu iki husus kaosa neden olmuştur. Adliye içerisinde tehdit edildim. Her şey ortada olmasına rağmen, olay faili meçhul kaldı.Faili meçhul kalması adalet konusunda beni şüpheye düşürdü. Bana ve daha önceden profili çıkarılmış insanlara kumpas yapıldığına inanıyorum" dedi.

4 SANIK ŞARTLI TAHLİYE EDİLDİ

İfadenin ardından ara kararlarını açıklayan mahkeme, sanıklar E.B., M.A., E.K. ve H.I.'nın sağlık ve ailevi durumları göz önünde bulundurularak, yurt dışı yasaklı adli kontrol tedbiri ile tahliye edilmelerine karar verdi. Diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Bu haber 3740 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI