Bugun...


Elazığ Kobi’lerine DMO Tedarikçisi Olma Fırsatı
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen “MÜŞTERİN KAMU OLSUN” sloganı ile Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından başlatılan program kapsamında Elazığ KOBİ’lerinin DMO Kataloguna kaydolma süreci başladı.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2016 19:33
Elazığ Kobi’lerine DMO Tedarikçisi Olma Fırsatı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan konuya ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede Elazığ KOBİ’lerinin bu önemli fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Alan değerlendirmesinde, “Odamız tarafından DMO ile yapılan görüşmeler neticesinde ilimiz KOBİ’lerine çok önemli bir fırsat sağlanmıştır. Kamunun en büyük ürün tedarikçisi konumunda olan DMO Odamızın yoğun girişimleri neticesinde, Elazığ ilini pilot il olarak ilan etmiştir.

DMO ile KOSGEB arasında imzalanan protokol ile de katalogda yer alacak firmalar KOSGEB tarafında desteklenecek ve büyümelerinin önü açılacaktır. Doğu Anadolu Bölgesi dahil olmak üzere Kayseri’ye kadar hizmet veren Elazığ DMO Bölge Müdürlüğü KOBİ’ler için çok önemli bir Pazar imkanı sunmaktadır.

Bilindiği gibi Odamız organizasyonunda 25 Kasım 2016 tarihinde DMO ve KOSGEB Daire Başkanlarının da katılımı ile İlimizde bir bilgilendirme toplantısı yapılmış ve konu hakkında üyelerimiz bilgilendirilmiştir. Yapılan bu bilgilendirmenin ardından, DMO Genel Müdürlüğü Odamıza 23 Aralık 2016 tarihi itibarı ile göndermiş olduğu yazıyla, Pilot il olan Elazığ, Ankara, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır ve Van illerinde KOBİ Kataloguna yeni firma kaydedilmesi çalışmasını başlatmış bulunmaktadır.

KOBİ katalog ilanı ve ekleri ile KOBİ Katalog sözleşmesi DMO’nun www.dmo.gov.tr sitesinde yayınlanmış olup İlimiz KOBİ’leri müracaatlarını Elazığ DMO Bölge Müdürlüğüne yapabilecektir.

Elazığ KOBİ’lerine çok önemli bir destek olacak olan programın ilimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım” şeklinde konuştu.
Bu haber 2280 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI