Reklam
Bugun...


Elazığlı Minik Jimnastikçiler Ana Lig’e Hazırlanıyorlar
Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ve uzman antrenörler tarafından yetiştirilen minik jimnastikçiler Bölgeler arası yapılacak olan Ana Lig yarışmalarına hazırlanıyorlar.

facebook-paylas
Tarih: 12-02-2018 09:14
Elazığlı Minik Jimnastikçiler Ana Lig’e Hazırlanıyorlar

Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Hentbol spor salonunda Uzman Antrenörler Fuat Fırat Ünlü ve Yurdagül Yıldırım tarafından Minikleri, Küçükler ve Yıldızlar kategorisi olmak üzere toplam 75 sporcu 14 Şubat 2018 tarihinden yapılacak olan bölgeler arası ANA Lig müsabakalarına hazırlanıyorlar.

Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kapalı Hentbol spor salonunda kısıtlı alet ve ekipmanlarla eğitim alan minik jimnastikçileri şehrimize ve ülkemize kazandırmak için yoğun çaba sarf eden Ünlü ve Yıldırım, yaz aylarında öğrenci sayılarının 100’ü üzerine çıktığını belirterek, ellerindeki kısıtlı imkanlarla sporculara jimnastik eğitimi verdiklerini, buna rağmen çok yetenekli sporcular yetiştirdiklerini belirttiler.

14 Şubat 2018 tarihinde Türkiye geneli yapılanacak olan ANA Lig Jimnastik yarışmalarında ilimizi temsil edecek sporcularla yoğun mesai geçirdiklerini, bu yarışmada ilimize derece alarak dönmek istediklerini belirten hocalar yapılacak seçmeler sonucu ilimizi temsil edecek jimnastikçilerle Mersin veya Samsun’da düzenlenecek olan müsabakalara hazırlıyorlar.

İlimizdeki yetenekli sporcuları Şehrimize, Bölgemize ve Ülkemize kazandırmak için yoğun mesai harcayan antrenörler ciddi anlamda ekipman ve salon sıkıntıları olmasına rağmen onlarca yetenekli sporcu yetiştirdikleri dikkatlerden kaçmadı.

Yetkililerin, sporcuların çalışma yapmak için malzemelerinin olmadığını ve bir kısım ekipmanın Fırat Üniversitesinde geçici olarak temin ettiklerini öğrenilirken, yer sıkıntısından dolayı zaman zaman antrenmanlara katılan onlarca öğrenciyi kapalı Hentbol sahasının bir odasında çok zor şartlarda çalıştıkları gözlemlendi. 
Bu haber 2836 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI