Bugun...


Elazığspor Futbol Okulu Hayata Geçirildi
Tetiş Yapı Elazığspor’un futbol okulu projesini hayata geçiriyor. Futbol Okulu projesinin imza töreni bugün gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 23-02-2018 19:21
Elazığspor Futbol Okulu Hayata Geçirildi

Kulüp tesisleride gerçekleştirilen törene Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar ve basın mensupları katıldılar.

İmza töreninde ilk olarak konuşan Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, Elazığspor Kulübü’nün açılacak olan futbol okuluyla birlikte altyapısının daha güçlü olacağını vurguladı.

ELAZIĞSPOR ALTYAPISINA SPORCU YETİŞTİRECEK

Gençlerin bordo-beyazlı kulübe kazandırılması adına önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Karataş; “Elazığspor Kulübü olarak yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi topluma ve altyapımıza kazandırma adına, Elazığspor Kulübü’ne kazandırma adına Elazığspor Futbol Okulu açılmasıyla ilgili bir sözleşme imzalıyoruz. Bu yapılacak olan işlemle birlikte Elazığspor’umuzun altyapısının daha güçlü olacağını ve gençlerimizin mahalle aralarında futbol oynayan çocuklarımızın ileri ki yıllarda Elazığspor’a kazandırma adına büyük önem teşkil ettiğini düşünüyorum. 1967 yılında kurulan Elazığspor Kulübü’nün ilk kez bir futbol okulu olacak. Bütün yetki, sorumluluk ve kontrolü Elazığspor Kulübü’nde olacak. Elazığspor Futbol Okulunun Elazığ’a ve Elazığspor’a hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

AMACIMIZ İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar’da futbol okuluyla ilgili bilgiler vererek; “Elazığspor Futbol Okulu projesinin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Kulüp Başkanımız Sedat Karataş’a, 2. Başkanımız Karahan Çelik’e ve saygı değer yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Futbol okulumuzun ilk amacı öncelikle iyi insan sonrasında ise iyi bir futbolcu olma konusunda eğitim vermektir.

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması temel hedefimizdir.

Kulüp altyapılarının ihtiyaçlarına cevap verecek teknik-taktik ve kondisyonel futbolcuların yetiştirilmesindeki ilk basamak iyi futbol okullarıdır. Bu bilinçle Elazığspor Futbol Okulu, 06-15 yaş grubunun fizyolojik özelliklerini dikkate alarak Altyapı Koordinatörü Mehmet Kaplan öncülüğünde hazırlanmış antrenman programları ile çocukların bedensel gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Okul öncesi ve okul dönemindeki çocukların oyun ihtiyaçlarının en üst düzeyde olduğu düşünülerek oyun formatında hazırlanmış antrenman programları ile çalışmalarını sürdürecektir. Spor ahlakını kazanmış, kulübüyle özdeşleşmiş ve yetenekleri ile ön plana çıkmış olan çocuklarımız yarışmacı gruplara alınarak var olan yeteneklerinin en üst düzeye çıkarılması hedeflenmiştir. Futbol okulumuzun antrenmanlarına Elazığspor Futbol Okulunun malzemeleri ile katılım olacaktır. Futbol okulumuz yılın 12 ayı hizmet verecek ve sporcularımız için servis imkanı sağlanacaktır” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Elazığspor Futbol Okulu’nun açılmasıyla ilgili imzalar atıldı.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI