Emeklilerin Zam Oranı Açıklandı

Emeklilerin Zam Oranı Açıklandı
17 Şubat 2013 Pazar , 16:48
0 Yorum

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ şubesi işçi ve bağ-kur emeklilerine verilen zamlarla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ şubesi tarafından Yayınlanan basın açıklamasında; Türkiye istatistik Kurumunun (TÜİK) açıklamaları ile işçi ve bağ-kur Emeklilerine 2013 yılı 1. Dönem için hükümetin vermiş olduğu zam oranı artış % 4.14 olarak belirlendiğini bildirdi.

       Emekli dul ve yetimin günlük yaşamındaki asgari gider artışına uymamakla beraber TÜİK bun u takdir etti.

         Türkiye istatistik kurumunun açıklamalarında görünen artan milli gelirden her kesimin faydalanacağı gibi işçi ve bağ-kur emekli sinede Milli gelirden refah payı verilmesini en doğal hakkımız olarak talep ediyoruz

         Şimdi hükümetten Emekliye de milli gelirden  (refah payı ) verilecek artışı bekliyoruz.

 Tüm işçi emeklileri dul ve yetimleri derneği Genel merkez yönetim kurulu ilgili Bakanlıklarla yapmış oldukları görüşme ve çalışmalar neticesi olarak 2000-2008 yıllarında emekli olanlarında intibaktan yararlanmaları için Çalışma Bakanlığı intibak çalışmaları yapılacağı açıklanmıştır.  


     
SON HABERLER
YAZARLAR

 sanalbasin.com üyesidir       Toplist Oseslichat.net | Site Ekle | Firma Ekle<

© 2009 Ajans23 Medya ve Bilişim Hizmetleri

Ajans23 internet sitesinde yer alan tüm içerik Fikir ve Sanat Eserleri kanununun 36. ve 37. maddeleri esas alınarak oluşturulmaktadır.

 

. .

.......