Bugun...


Emlak Konut Kampanyasında Son Günler!

facebook-paylas
Tarih: 25-10-2018 14:47
Emlak Konut Kampanyasında Son Günler!

Emlak konut kampanyası olarak bilinen ülkemizde ki inşaat firmalarının büyük çoğunluğunun katıldığı konut kampanyasında sona yaklaşılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kampanyanda iki adet önemli kısıtlama vardı. Birisi 28 Ağustos tarihinde başlatılan kampanyaya katılım için son tarihin 31 Ekim 2018 olarak belirlenmesiydi. Bu tarihe kadar büyük avantajları içinde barındıran kampanyaya dahil olma şansınız var. İkinci önemli kısıt ise 100 bin konut sınırın olmasıydı. Bu sayı tamamlandığında tarih gelmese dahi kampanya sonuçlanacaktır. Özellikle ekonomi de yaşanan dalgalanma anına gelmesi kampanyanın biraz daha cazip bir hale gelmesi açısından önemliydi.

Konut kredi faizinin %0,98 olarak belirlenmesi kampanya avantajları arasında en önemli detaydı. 10 yıl vadeli ev almak isteyenlerin kısa süre akın ettiği kampanya da her iki kotanında giderek azaldığı uzmanlar tarafından söyleniyor. Bir başka önemli detaysa ev fiyatlarında yapılan %10’luk indirimdi. Bu indirim direkt olarak evin daha hesaplı bir fiyata verilmesi anlamına geliyor. Kampanya başladığı anda uygulanmaya başlayan indirim sayesinde ev fiyatlarında ki yüksek rakamlarda önemli indirimler yapılmış oldu. Tabi sadece bu iki detay ile sınırlı bir kampanya olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Döviz kurunun çok yüksek rakamlara çıktığı bir ana denk gelmesi ve kurun bozdurulan tarihten ziyade evin teslim anına göre endekslenmesi de avantajlar arasında olması satışların yükselmesine yardım etti.

Emlak konut kampanya olarak bilinmesinin nedeni çatısını oluşturmasından kaynaklanıyor. Birçok önemli inşaat derneğinin dahil olduğu kampanyada otomatik olarak bu derneklere üye olan firmalarda dahil edilmiş oldu. Tabi firmalar ellerinde ki dairelerin tamamı için bu fırsatı müşterilerine sunmayı başaramıyorlar. Firma başına elindeki konut sayısının %25’i sınırı bulunuyor. Bir proje içerisinde yer alan 100 daire varsa bu dairelerden sadece 25 tanesi bu fırsat ile satılmasına izin verildi. Bu da piyasa da ki dengenin sağlanması açısından önemli bir detaydı. Eğer sizlerde bu avantajlı rakamlardan yararlanarak ev sahibi olmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Çünkü kampanyanın tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını bilmeniz gerek.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI