Bugun...


Erdem Esnafın Parasıyla Kendine Makam Aracı Aldı
Birçok Belediye başkanı ve yerel yöneticiler yeni dönemde tasarrufun büyük önem verdikleri için lüks makam araçlarını iade ederken, Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem Esnaf odasının bütçesiyle kendine araç tahsis etti.

facebook-paylas
Tarih: 22-11-2018 21:46
Erdem Esnafın Parasıyla Kendine Makam Aracı Aldı

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem’ın kaza yapan Birliğe ait aracın pert edilmesinden sonra iflasın eşiğine gelmiş, evine ekmek götüremeyen, siftah yapamayan esnafın paralarıyla yeni bir makam aracı alıp, sonrada keramati kendinden menkul bir oda başkanı ile birlikte poz vererek sosyal medya da arzı- endam etmesi Elazığ kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Odasında çalıştırdığı PKK dan 3. Ağır cezada yargılanan personel bulunması, şehirde artık özgül bir ağırlığının bulunmaması, birliğin parası ile caka satması sosyal medya üzerinden tepkilere sebep oldu.

ilkokul mezunu olmasına rağmen Karma oda ve Esnaf odalarından aylık ortalama 10 bin TL’nin üstünde  aylık huzur haklarıyla gelir elde etmesi, seçim zamanlarında kesenin ağzını açarak sahte gülücüklerle esnafların iyi niyetinden faydalanarak, seçimi yeniden kazanması ile çok konuşulan Birlik Başkanının sıfır araç alarak sosyal medya da poz vermesi esnaflar arasında tepkilere neden oldu.

Esnaf siftah yapamadan dükkanını  kapatırken, ne yazık ki, akıl ve vicdan yerine, nefisler ve başka şeyler devreye girmişse, ben saltanatıma bakarım, alttakiler düşünsün zihniyeti, düpedüz esnafa haksızlık değil mi?

Liyakatte ve sadakatte kendi kimlik ve kişiliğini ispat etmiş, önce kendi olabilen, sonra layık olduğu işe ‘emanet’ bilinci ve inancıyla sahip çıkan sağlam karakterli insanlar olmadıkça vizyon ve  tahsil durumu ortada olan  insanlar hak etmediği halde saltanatını sürdürecektir.

Birlik Başkanına esnafın parası ile sıfır makam aracı neden niçin alınır?

Daha bir çok Oda esnafı yıllık aidat borcunu ödemekte zorlanırken bu esnaflara sahip çıkmak yerine bütün kamu kurum ve kuruluşlarında tasarruf genelgesine azami dikkat edilirken, birlik başkanı tarafından pert edilen aracın yerine ikinci el bir araç alınması itibar mı zedelerdi?

Takdir Elazığ kamuoyunun…
Bu haber 5825 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI