Bugun...


Erol : Üreticilerimize Faizsiz Kredi Desteği Verilmeli
Elazığ’da kırmızı et üretimindeki sorunlar ve çözüm önerileri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 26-05-2016 18:44
Erol : Üreticilerimize Faizsiz Kredi Desteği Verilmeli

Elazığ İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen Kırmızı Et Üretimindeki Sorunlar ve Çözüm Önerileri Bilgilendirme Toplantısı Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü konferans salonunda yapıldı.

Toplantıya Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı ile Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İsmail Özcan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Birlik Başkanı Arif Erol, çevre illerin birlik başkanları, ilçe başkanları, besiciler ve sektör temsilcileri katıldı.

Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Veteriner Fakültesi, Ticaret Borsası gibi kurumların paydaş olarak yer aldığı toplantının açılış konuşmasını Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi aynı zamanda Birlik Danışmanı Prof. Dr. Ömer Atalar yaptı.

Toplantıda konuşan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol da sözleşme yapmayan besicilere destek verilmemesi kararının düzeltilmesi gerektiğini belirterek, “Sözleşme şartları üyelerimizi zor durumda bırakacaktır. Et ve Süt Kurumu’nun 60 adet altı şartı da küçük işletmelerimizi sıkıntıya sokacaktır. Bu kararın acilen düzeltilmesi gerekiyor. Ziraat Bankası’nın devreye girerek üreticilerimize faizsiz kredi imkanı tanımaları da uygun olacaktır. Ayrıca Et ve Süt Kurumu’nun verdiği yaz priminin tekrar verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ben toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, dile getirdiğimiz sorunların çözümü için yetkililerin gerekli girişimleri yapacağına inanıyorum” dedi.

Toplantıda konuşan milletvekilleri hayvancılık sektöründe hükümetin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Karahan da hayvancılıkla ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı İsmail Özcan ise konuşmasında, bakanlığın kırmızı et üreticilerine yönelik faaliyetlerini aktararak, sorunların çözümü için mücadele ettiklerini kaydetti.

Bu tür toplantıların hayvancılığın sorunlarının çözümü açısından önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da böyle bir toplantıyı organize ettiği için Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Arif Erol’u tebrik etti.

Toplantının son bölümünde besicilerin soruları cevaplandırıldı.
Bu haber 2481 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI