Bugun...


ETicaret Nedir?

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2018 19:34

Eticaret nedir? sorusunun cevabı, kelime anlamıyla birlikte incelendiğinde ticaretin elektronik versiyonu tanımına ulaşılır. Herhangi bir elektronik ağ üzerinde ürün veya hizmet alım satımı anlamına gelmektedir. Bireylerin ve işletmelerin elektronik sistemler üzerinde yaptığı ticari işlemler eticaret nedir sorusunun açıklayıcı kavramı olarak karşımıza çıkacaktır. Genel itibariyle internet üzerinde mal ve hizmet alım satım işlemlerini kapsayan e ticaret hareketi, teknoloji çağının hayat kurtarıcı ve kolaylaştırıcı alanıdır. Müşteri ve satıcı firma arasında küresel düzeyde iletişim sağlamaya yarayan e ticaret sektörü, internet ağları vasıtasıyla günden güne büyüme trendini  yakalamaktadır. Özellikle wep siteleri üzerinden zaman farkı olmaksızın ulaşılabilen ve kullanılabilen sanal alışveriş siteleri, eticaret nedir derken karşımıza çıkacak en somut örnek olacaktır.

ETicaretin Faydaları

E ticaret sektörü öncelikle sanal olması avantajı ile girişimcilere ve firmalara kısa zamanda daha geniş çaplı ticaret yapma olanağı sağlar. Küresel düzeyde etki alanına sahip olması ve zaman kavramını aşmış olması dolayısıyla müşteri çemberi genişlemiş ve ilerleyen süreç içerisinde de genişlemeye devam etme imkanı bulmuştur. Böylece sınırsız zamanda sınırsız müşteri potansiyeline ulaşılmıştır. E ticaret, internet üzerinden 7/24 alışveriş imkanını doğurmuştur. Bu sayede uluslararası işlemler, hem firmalar arasında hem de firmalar ile müşteriler arasında kısıtlama olmaksızın işleyebilmektedir.

E ticaretin yapıldığı sanal mağazalar, klasik ticaret kültürüne kıyasla her zaman için daha ekonomik ve daha masrafsızdır. Bu durum, işletmenin daha büyük bir mağazaya ya da firmaya ihtiyaç duymadan ticaret hacmini genişletebileceği anlamına gelir. Müşteriler açısından e ticaret, bireye daha fazla ürün seçeneği sunar, firmalar arası online karşılaştırma yapma imkanı tanır. Diğer müşteri yorum ve kıyasları ile ürün hakkında daha somut verilere ulaşılabilir. 

ETicarette Uzman Desteği

E ticaret uzmanları, ağ üzerinden organizasyon yapan ve web bilgisine sahip kişilerdir. E ticaret uzmanlarının, mevcut e ticaret sitesine ait her yönde satış bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Wep site yazılımı, online ödeme sistemi, ürün tedariki ve lojistik alanlarından sorumlu uzmanlar, tüm e ticaret siteleri için önemli bir pozisyondur. E ticaret uzman desteği, sanal alışveriş dünyasının entegrasyon ve profesyonellik ayağıdır. Firmaların gelişen e ticaret sektörüne uyumu adına uzman yönlendirmesi, marka performansını büyük ölçüde etkilemektedir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için https://omniticaret.com/ adresini ziyaret edebilir ve hizmetleri inceleyebilirsiniz.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI