Bugun...


FKA Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı
Elazığ Valiliği toplantı salonunda Elazığ valisi Murat Zorluoğlu başkanlığında, yapılan Fırat kalkınma ajansının 2016 yılının son toplantısına, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illeri Valileri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2016 12:28
FKA Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu,” BU yılın son toplantısında esasında ana gündemimiz 2017 yılında ajansımızın bütçesi ile çalışma programı olacak. Ancak bununla birlikte 2016 yılında yaptıklarımızı da bir genel değerlendirme yapacağız. Yine bu gün ki toplantıda doğrudan destek faaliyeti adı altında ajansımıza yapılan müracaatları da karara bağlayacağız. Malumunuz 2017 yılı, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerimiz için ayrıca çok önemli çünkü hükümetimizin başlattığı cazibe merkezi iller programı var bu destek projesin saydığım illerden başka birde Adıyaman’da katıldı ve inşallah çok kısa bir süre içersinde bu cazibe merkezi iller destek programının ana unsurları ayrıntılarıyla birlikte hükümetimiz tarafından karar bağlanacak ve bölgemiz yeniden güçlü bir şekilde yatırımcılar için daha cazip bir bölge olacak.

Bizler Kalkınma Ajansı olarak da bu süreci yakından takip ediyoruz. Fırat Kalkınma Ajansı bölge illerinde daha fazla yatırım gerçekleştirebilmesi, daha fazla yatırımcının ilgisini çekebilmek için yoğun bir gayret sarf ediyor. Bölgemizde yatırım ortamının iyileştirilmesi için önemli bir takım çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah cazibe merkezi iller programıyla Fırat Kalkınma Ajansı da bu çabalarını daha da yoğunlaştıracak ve illerimiz bir bütün olarak bir bölge olarak inşallah önümüzdeki yıllarda daha da gelişecek ve kalkınacak. Toplantımızın illerimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Vali Zorluoğlunun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak Gerçekleştirildi.
Bu haber 1392 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI