Bugun...


Hac ve Umre Ücretleri TL Olarak Alınacak
Diyanet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına olumlu yanıt verdi. Dolar üzerinden gerçekleştirilen Hac ve Umre organizasyon fiyatları bundan sonra TL olarak gerçekleşecek.

facebook-paylas
Tarih: 05-12-2016 12:24
Hac ve Umre Ücretleri TL Olarak Alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada, hac ve umre ücretlerinin Türk Lirası olarak tahsil edilmesine yönelik geniş kapsamlı çalışmasını tamamladığını duyurdu. Başkanlık, 5 Aralık 2016 tarihinden itibaren hac ve umre ücretlerinin Türk Lirası üzerinden tahsil edileceğini bildirdi.

KONAKLAMA HİZMETLERİNDE DE DÜZENLEME YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün, 2017 hac organizasyonunda konaklama türünde değişikliğe gittiklerini, bu nedenle hacı adaylarının kayıtlarının otomatik değil kendileri tarafından yenileneceğini bildirdi.

Vatandaşların tercihlerini belirlemek için sistemde kaydı bulunan bütün hacı adaylarının kayıtlarının yenileneceğini, kaydı olmayanların ise ön kayıt yaptıracaklarını ifade eden Aygün, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda 1 milyon 800 bin kayıtlı hacı adayımız var. Bu vatandaşlarımızın da hiçbir endişesi olmasın. Tamamına müftülüklerimiz aracılığıyla, medya aracılığıyla tarihleri duyuracağız. Her vatandaşımız o tarihi öğrenecek ve o süre içerisinde elektronik ortamda ya da müftülüğe gitmek suretiyle bizzat kaydını kendisi yenileyecek. Daha önce vatandaşlarımızın kaydını otomatik olarak kendimiz yeniliyorduk. Ama şöyle sorunlar oldu, bazı vatandaşlarımızın rahatsızlığı var, gidemeyecek durumda, bazılarının daha önce yazıldığı yılda maddi durumu iyiydi, şimdi maddi durumu iyi olmayabiliyor. Geçen sene kurada adları çıktığı halde 10 bine yakın vatandaşımız gidemedi. Dolayısıyla hem kayıtlarımızı güncelleyip sağlıklı hale getireceğiz hem de vatandaşımızın tercihini de orada net olarak alacağız. Böylece inşallah kayıtlarımızı daha sağlıklı hale getireceğiz. Vatandaşlarımız endişe etmesin, kaç yıl önce yazılmışsa o hakkı zaten duruyor. Hiçbir şekilde hak kaybı olmayacak."

ÖN KAYIT TARİHLERİ

Aygün, ilk defa başvuran hacı adayları için ön kayıtların 26 Aralık- 6 Ocak'ta, kayıt yenilemenin ise 9-27 Ocak'ta yapılabileceğini dile getirdi.
Bu haber 2533 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI