Bugun...


İyi Parti’den Toplu İstifa
İYİ Parti’de Kurucular Kurulu Üyesi Prof.Dr. Mustafa Gül ve İYİ Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Öğretim Görevlisi Ferruh Bostancı ile birlikte toplam 5 kişi istifa etti.

facebook-paylas
Tarih: 13-09-2018 17:03
İyi Parti’den Toplu İstifa

İYİ Parti Kurucu Üyesi ve MHP eski Elazığ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Gül, Yüksel İstişare Kurulu Üyesi Öğretim Görevlisi Ferruh Bostancı, Üst Kurul Delegesi ve Belediye Meclis Üyesi Resul Kırılmaz ile kurul delegeleri Ahmet Bircan Karakaya  ve Gülay Karakaya partiden istifa etti.

Düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kurucu Üyesi ve MHP eski Elazığ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Gül,’’Türkiye Kamuoyunun malumu olduğu üzere 3 yılı aşkın bir süre önce ‘’Değişim Hareketi’’ olarak nitelendirilen ‘’Ülkücüye İktidar,Ülkücüye İtibar’’diye sloganlaştırılan,kahraman vatan evlatlarını,milli kadroları ülke yönetimine taşımanın gerekliliğinden hareketle samimi bir siyasi bir mücadeleye başlamıştık.’’diye konuştu.

İYİ Partinin zor günleri geride bıraktığını ifade eden Prof.Dr.Gül,’’Gelinen noktada İYİ Parti zor günleri geride bırakmış,43 milletvekilini parlamentoya sokmuş ve maddi açıdan devlet desteğine kavuşmuştur.Fakat gelin görün ki,başlangıçta iyi niyetle çok samimi olarak başlayan bu hareket,İYİ Parti Genel Başkanlık Makam uygulamaları neticesinde kademe kademe başkalaştırılmıştır.Bu durum süreci başından bu yana takip edenler için ayan beyan ortadadır.’’dedi.

Prof.Dr.Gül,’’3 yıllık zaman zarfında hep birlikte sözde koro halinde seslendirdiğimiz,Temiz,rüştst,Demokratik,Adil,Onurlu Siyasi söylemi ne yazık ki lafta kalmıştır.Parti kadroları oluşturulurken demokratik kurallara riayet edilmediği gibi,liyakat,samimiyet ve vefa gibi hasletler büyük oranda göz ardı edilmiştir.Bu değerler ve ilkeler yapısal ve yönetimsel olarak Partinin kurumsal kimliğine aksettirilememiş ve dolayısıyla da yaşatılamamıştır.’’diye konuştu.

İYİ Parti’nin ümit ve umut olmaktan çıkarıldığını ifade eden Prof.Dr. Gül,’’Karşı siyasi gruplarda ‘’Hastalık’’ görerek eleştirdiğimiz, eksik, yanlış, ucuz uygulamalar ve konumlamalar bugün İYİ Parti’nin içerisinde nüfus ve yer etmiştir. İYİ Parti ümit ve umut olmaktan maalesef çıkarılmıştır.3 yıl boyunca bu mücadelenin her noktasında tereddüt etmeden harcadığımız yoğun emek ve çaba düşünüldüğünde geldiğimiz yol ayrımı elbette herkesten fazla bizleri üzmüştür. İYİ Parti’nin getirildiği nokta itibariyle bizim gibi gören ve düşünenler için istifa etmek artık kaçınılmaz olmuştur.’’diye konuştu.
Bu haber 1774 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI