Reklam
Bugun...


Kâr Sağlayan Altın Hesabı

facebook-paylas
Tarih: 23-06-2018 09:44

Altın hesapları, yatırımcıların var olan altın birikimlerini değerlendirmek ya da altın tasarrufunda bulunmak üzere bankalarda açtırmış oldukları hesaplara verilen isimlerdir. Altın hesapları iki şekilde açılır. Biri yastık altı diye tabir edilen bilezik, kolye, çeyrek ya da cumhuriyet altını gibi ziynet eşyalarının banka eksperleri tarafından değerlendirilerek karşılığında altın tutarı payı kadar açılan hesaplardır. Diğeri ise, önceden fiziksel olarak altını bulunmayan kullanıcının Euro, Dolar, Türk Lirası gibi herhangi bir döviz için gram cinsinden açtırabileceği Altın Mevduat Birikim hesaplarıdır. Hangi amaçla açılırsa açılsın kullanıcıların birikimlerinin mutlaka faydasını göreceği hesaplardır.

Altın hesabı açtırmak için gerekli koşullar sağlandığı taktirde banka kullanıcıya kapılarını açmaktadır. Altın hesabının pek çok avantajı vardır. Sayılabilecek ilk avantaj çalınma, yıpranma, değer kaybı gibi olumsuzluklara karşı alınan bir önlem olmasıdır. Altın birikimlerini banka kasasında saklayan kişi kasa hizmet bedelini de ödemekten kurtulduğu için altın hesapları kârlı görünüyor. Ayrıca yatırımcıları asıl ilgilendiren konu, altın fiyatlarında değer artışı yaşanması durumunda değer artışı kadar kazanç elde edebilmesidir.

Kuveyttürk altın hesapları konusunda yaptığı yenilikler ile çığır açmış durumundadır. Vadeli ve vadesiz olarak açılabilen altın hesaplarına yatırılan birikimlerin istenildiği taktirde gram gram karşılığının alınması da büyük bir avantajdır. Altın Cari Hesabı, Altına Altın Katılma Hesabı, Altın Birikim Hesabı, Ziynet Altın Katılma Hesabı ve Birikimli Altın Katılma Hesabı Kuveyttürk'ün sağladığı altın hesapları arasında yer alıyor. Bunların dışında Altın Günleri hesabı da yatırımcılar için tercih edilebilecek bir seçenektir. Bireyler evlerinde yatırım amacı ile biriktirdikleri altınlarını banka kasalarına yerleştirerek hem kazanç sağlamış oluyor hem de olumsuz durumlara karşı önlem almış oluyor. Kuveyttürk farklı altın hesapları ile büyük avantajlar sağladığı müşterilerinin memnuniyetini düşünüyor. Bu yüzden güvenilir bir banka olarak müşterilerinin en çok kazancı sağladığı güvenli hesaplar açtıklarını sağlar.  Kuveyttürk’ün altın hesaplarının sıklıkla tercih edilme sebepleri arasında  sağladığı kazançlar büyük olması yer alıyor. En büyük avantajı kazanç olan altın hesaplarından hangisinin seçileceğine bir ön inceleme sonrası karar verilmelidir.                        
Bu haber 299 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI