Bugun...


Kentte Yapılan Hizmetlere Duyarsız Kalanlar Tunceli Düşmanıdır.
Adalet ve Kalkınma Partisi Tunceli İl Başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi İl Başkanı Fatih TEK, imzalı bir açıklama paylaştı. Açıklama da bugün Dünya Rafting şampiyonasına duyarsız kalanlar, koruma altındaki endemik bitki olan ters laleyi koparanlar Tunceli düşmanıdır, denildi.

facebook-paylas
Tarih: 08-06-2019 09:25
Kentte Yapılan Hizmetlere Duyarsız Kalanlar Tunceli Düşmanıdır.

Adalet ve Kalkınma Partisi Tunceli Ailesi olarak ilimizin hak ettiği noktaya ulaşması için siyasal anlamda bir çaba içerisindeyiz. Bugün bu çabamızı boşa çıkarmak isteyenler her defasında önümüze bir mağduriyet engeli çıkarmak istiyorlar ancak görüyoruz ki, bugün mağdur olan kentimiz ancak ne sesleri çıkıyor nede buna ilişkin bir çabaları var çünkü onların da asıl amacı bu kenti mağdur edip bunun üzerinden siyaset yapmaktır. Yani onların yaratmak istediği Dersim mağdur edilen bir il ve bunun üzerinden yaratılmak istenen siyaset bizim ise yapmak istediğimiz Gümüş kapının terör mühründen kurtulup halkın rahatça yaşaması ve kenttin hak ettiği noktaya gelmesidir. 
Halkımızın yaşanan sürecin bire bir içerisindedir, yine bu sürecin takipçisidir. Bugün bir kez daha gördük ki Dersim üzerinden algı yaratılmak isteniyor. Başka bölgelerin fotoğrafları ile Dersim yanıyor deyip algı operasyonu oluşturanlar, Munzur da baraj istemiyoruz deyip halkımızın duygularını sömürenler, emek ve alın teri deyip açılan fabrikalara verilen destekleri kesenler, yeni açılan işletmelere zorluk çıkaranlar, koruma altında olan endemik bitkilerimizden ters laleleri koparanlar, ilimizin simgelerinden dağ keçileri katledenler Tunceli düşmanıdır. Bugün Dünya Rafting Şampiyonasına ev sahipliği yapan kentimizi sahipsiz bırakanlarda bu kentin ne hizmetkârı nede sahibidir bire bir düşmanıdır. Ancak ne pahasına olursa olsun, bizler AK Parti Tunceli Ailesi olarak “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” diyerek kutlu yürüyüşümüzü sürdürmeye kararlıyız. 

Tunceli ilimizin, gümüş kapısının teröre kapanması için fedakârca çalışan kahraman güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere bu sürecin mimarı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Tunceli Valimiz Sayın Tuncay SONEL’e teşekkür ederiz. Bilinmesini isteriz ki, Tunceli AK Parti Ailesi olarak ilimizin hak ettiği noktaya ulaşmasını engelleyecek ne kadar engel varsa tüm engellerin önünde siyasi çabamız devam ederken bu çabamızı sosyal, kültürel, tarihi ve ekolojik anlamda kısaca bir bütün toplumsallaşmış alanda sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim davamız bir aşk hikâyesidir ve Tunceli bu aşkın canıdır, sırdaşıdır. Siyasetimizde Tunceli’nin cümle yaşanmışlığı ve yaşanabilir bir şehir olması içindir.

Adalet ve Kalkınma Partisi Tunceli Ailesi olarak kutlu davamızın sonuna kadar siz değerli yöre halkımızın destekleriyle devam edeceğini belirtir, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

 


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI