Bugun...


Kickboks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı Elazığ’da
Elazığ’da devam eden Kickbok Antrenörlük Kuşak Sınavlarına ve Hakemlik kurslarına katılmak üzere ilimize gelen Türkiye Kickbok Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı Milli Sporcumuz Zelal Şengül ve Sponsor Kadayıfçı Murat Usta ile bir araya geldi.

facebook-paylas
Tarih: 20-04-2019 16:36
Kickboks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı Elazığ’da

Elazığ’da devam eden Kickbok Antrenörlük Kuşak Sınavlarına ve Hakemlik kurslarını yakından takip etmek üzere beraberindeki heyet ile Elazığ’a gelen Kickbok Federasyon Başkanı Salim Kayıcı, Milli Sporcumuz Zelal şengür, Kickboks Milli takım Antrenörü Abdullah Alan, Kickboks il temsilcisi Dr.Öğr. Üyesi Mustafa KARADAĞ ve Zelal Şengür’ün sponsoru Kadayıfçı Murat Usta ( Mehmet Altunbay) ile bir araya geldi.

 

Burada bir açıklama yapan Başkan Kayıcı şu ifadelere yer verdi; “Elazığ Pilot bölge seçtiğimiz illerimizden biri, şu an Cumartesi ve Pazar günü yoğun bir program var burada,  bilindiği üzere siyah kuşak birinci üçüncü ve dördüncü sınavlarını yapıyoruz, ayrıca Kickboksun hakem kursu var, yarın başlayıp 15 gün sürecek ikinci ve üçüncü Kademe Kickboks antrenörlük kursları var, bu kursların açılmasında emeği geçen başta il temsilcimiz Dr.Öğr. Üyesi Mustafa KARADAĞ’a, Milli Takım Antrenörümüz Abdullah Alan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Öncelikle çok iyi bir organizasyon ve düzen içerisinde çalıştılar, şu anda da beklenenin üzerinde bir katılım var, bilindiği üzere Zelal Kardeşimiz bizim milli sporcumuz, Abdullah Hoca’nın da öğrencisi ve biz bu turnuvalarda milli sporcularımızın olmasından gurur duyuyoruz.

ULUSLAR ARASI BİR KAMP KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

 Elazığ bölge birincilikleri olan bir ilimiz, geçen yılda Türkiye şampiyonasını burada yaptık, az önce yapmış olduğum telefon görüşmesinde Elazığ iline uluslar arası bir kamp vermeyi düşünüyoruz ama bu şu an proje aşamasında, inşallah olumlu sonuçlanırsa buraya ring sporları ile ilgili yabancı sporcularında gelebileceği 150 kişilik uluslar arası bir kamp düşünüyoruz. Hemen hemen her yıl buraya geliyoruz faaliyetlerimizi yürütüyoruz ve milli sporcularımızda var açacağımız uluslar arası kapla burada ring sporlarını daha üst seviyelere çıkartabileceğimizi düşünüyorum.

Şu anda ülkemizde 65 tane federasyon var, 65 federasyonun içerisinde aktif sporcu sayısı açısından biz beşinci sıradayız ve uluslar arası bazı değerlendirirsek en fazla madalyayı alan bir federasyonuz. Her yıl yapmış olduğumuz uluslararası turnuvalarda Türk shop Avrupa kupa statüsünü almıştır.

İŞADAMLARIMIZ KADAYIFÇI MURAT USTAYI ÖRNEK ALMALILAR

Özellikle Milli sporcumuz Zelal Şengül’e desteklerinin devam edeceğini her fırsatta söyleyen Elazığlı işadamımız Mehmet Altunbay’a ( Kadayıfçı Murat Usta) çok teşekkür ediyoruz, çok mutlu olduk, her şeyi devletten beklemeyelim, bir çok işadamımız var, bunlar Murat Usta gibi çocuklarımızı elinde tuttuğu zaman Ülkemizin bir çok ilinde çıkan sporcularımız gün geliyor ki ülkemizi uluslararası arenalarda temsil edip Ayyıldızlı Bayrağımızı sallandırarak bu gurura ortak olabiliyorlar. Özellikle gençlerimizi spora yönlendirerek bir çok kötü alışkanlıklardan kurtulabilmelerine vesile oluyorlar. O nedenle burada sporcumuza desteğini esirgemeyen Murat Usta’ya sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Murat Usta gibi insanların hem Türk sporu hemde Türk gençliği adına çoğalmasını istiyoruz” dedi.

 

İŞADAMLARIMIZI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM

Kickboks Milli Takım Antrenörü Abdullah Alan ise Milli sporcumuz Zelal Şengür’e destek olan Kadayıfçı Murat ustaya teşekkür ederek, diğer işadamlarımıza bu tür organizasyonlara iştirak etmelerini istedi.

Alan yaptığı açıklamada “Kadayıfçı Murat Usta’nın, Milli Sporcumuz Zelal Şengül’e ve Kickboks sporuna vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah buna benzer işadamlarımız çoğalır ve bu sporumuzu bir kademe daha ileriye taşımıza vesile olurlar. Çünkü bu tür ring sporlarının temeli maddiyata dayanmaktadır. Bu sadece kickboks ile ilgili değil bütün spor dalların için geçerlidir. Buradan tüm işadamlarımıza çağrıda bulunuyorum. Bu tür spor aktivitelerine desteklerini esirgemesinler ki bizlerde her alanda daha ileriye ve başarıya ulaşabilelim”dedi.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Milli Sporcumuzun sponsoru Kadayıfçı Murat usta adına bir açıklama yapan işadamı Mehmet Altunbay ise, bu tür faaliyetlere ve spor camiasına elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz, bu desteklerimiz sadece Kickboks ile sınırlı değil, bir çok spor alanında ulaşabildiğimiz herkese destek olmaya çalışıyoruz. Amacımız gençlerimizi spora alıştırıp birçok kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır,  Bizde bu konuda herkesin duyarlı olmasını ve sporun her branşında desteklerini esirgememelerini istiyoruz. Bizim Elazığ’ı temsil eden Türkiye Şampiyonu ve Milli sporcumuz Zelal Şengül2’e desteğimizin devam edeceğini buradan söylüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
Bu haber 4133 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI