Bugun...


Komünist Başkanın Marifetleri Saymakla Bitmiyor
Tunceli’de Kayyum döneminde yapılan yatırımlar, verilen hizmetler Komünist Başkan tarafından bir bir kapatılıp atıl duruma geçirilirken, cem evinde görevlendirilen Alevi Dedesini görevden alıp temizlik işlerinden görevlendirmesi tepkilere neden oluyor.

facebook-paylas
Tarih: 01-06-2019 23:05
Komünist Başkanın Marifetleri Saymakla Bitmiyor

İŞTE KAYYUM DÖNEMİNDE HAYATA GEÇİRİLEN VE KOMÜNİST BAŞKAN TARAFINDAN İPTAL EDİLEN YATIRIM PROJE VE HİZMETLER

1-Kayyum döneminde belediye bünyesinde açılan aşevinde çoğunluğu yaşlı ve engeli olan 1000 civarında vatandaşa günde üç çeşit sıcak yemek çıkarken; komünist başkan yemeği kesti. Hatta aşevinde çalışan Ömer Ustayı da işten çıkardı. Şu an aşevi atıl durumda.

2-Kayyum döneminde yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkında vatandaşlara bir yıldır ücretsiz çay ikramı yapılıyordu. Komünist Başkan gelince artık çaylar da verilmiyor. Hatta Atatürk Mahallesindeki bu parkta yapılan bay-bayan mescid ve bebek bakım odasının da kapıları kilitli durumda.

3-Kayyum döneminde Tunceli istihdamda son sıralarda ilken Tunceli’ye gelecek yatırımcılara arsa tahsisinden açılan üç tekstil fabrikasında ki büyük çoğunluğu kadın olan işçilere verilen öğle yemekleri ve servis destekleri de komünist başkan tarafından kaldırılmıştır. Tekstil fabrikasına Nazımiye ilçesinden gelen 45 işçinin de servisi artık verilmemektedir. Bu fabrikaların ve Munzur Nehri kıyısında açılan işletmeler suyunuzu keseriz tehditlerinde bulunmuşlardır.

4-Kayyum döneminde Belediyede işe alınarak Cem Evinde görevlendirilen Mehmet Halis Dede komünist başkan tarafından temizlik işlerinde görevlendirilmiştir. Tunceli gibi bir yerde Alevi dedesine yapılan bu uygulama düşündürücüdür.

5-Ovacık’ta nohut rekoltesi yıllık tarım Müdürlüğü verilerine göre 30 tondur. Komünist Başkan Hozat, Pertek, Erzincan, Elazığ gibi Ovacık dışından aldığı kilosu 7 liralık nohutu paketleyip  Ovacık Nohutu diye 13 liraya İstanbul -Ankara’da satmaktadır. Vatandaşa Ovacık nohutu diye başka yörelerin nohutunu satmaktadır.

6-Ovacıkta vatandaşa kuyu suyu içirmişlerdir. Munzur Nehri kaynağı Ovacıka 18 km uzaklıkta çıkmasına, Munzur Nehri Ovacıktan geçmesine rağmen.

7-Ovacık’ta Belediye başkanlığı yaptığı dönemde kanalizasyonu Munzur Nehrine akmıştır.

8.Ovacık’ta otobüs ücretsiz demiş acaba Ovacıkta otobüs var mıdır? İlçe Merkezi zaten küçüktür.Yaya her yere rahatlıkla gidilebilir.

9-Nohut olayı fasulye ve bal İçin de geçerlidir. Başka yörelerden alıp Ovacık fasulyesi ve balı diye pazarlamaktadır.

10.Belediyenin duvarını yıkmış şovunu yapmış ama kapısını gerçek manada vatandaşlara açmamıştır.

11-Çöp yığınları yine oluşmaya başlamış kayyum dönemindeki yapılan parkların çimlerini kesemeyecek kadar beceriksizlikleri ortaya çıkmaya başlamıştır.

12-Kayyum döneminde alınan finisher asfalt dökme makinesi araç parkına çekilmiş ve asfalt yapım işleri hala başlamamıştır. Kısaca yaklaşık iki ay içinde işi gücü kameralar önünde ve sosyal medyada şov yapmaktır.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI