Bugun...


Kozmetik Seçimini Cilt Tipinize Göre Yapın

facebook-paylas
Tarih: 28-11-2018 23:27

Günümüzde erkek ve kadın fark etmeksizin insanlar bakımlarına önem vermektedir. Kişisel bakımında önem veren kişiler toplumsal ilişkilerinde kendilerinden daha emin hareket etmekte ve özgüvenli olmaktadırlar. Kadınların kozmetik ürünlerine düşkünlüğü bilinen bir gerçek olsa da erkeklerin de kozmetik ürünlerini kullanım oranları her geçen gün artmaktadır. Kozmetik genel bir kavram olmakla birlikte parfüm, deodorant, cilt bakım ve saç bakımı gibi geniş bir yelpazeyi içeren ürünleri kapsamaktadır.

Cilt Bakımı İçin Kozmetik Ürünleri

Yüzlerin dinamik görünmesi, lekelerin giderilmesi ya da daha temiz bir yüz görünümünün sağlanması hem erkekler hem de kadınlar için önemlidir. Doğal çözümlerin yanında kozmetik ürünlerinden faydalanmak daha kalıcı çözümler getirebilmektedir. Çünkü kozmetik ürünleri uzun bir araştırma geliştirme ve deneme süreçlerinden geçerek müşterilerinin kullanımına sunulmaktadır. Cilt bakımı ürünlerini seçerken kişinin kendi cildini tanıması önemlidir. Normal cilt, kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt, akneli cilt ve hassas cilt ayrımı yapılarak cilde en uygun kozmetik ürünü seçilmelidir. Bu hem cildin sağlığı hem de ürünün fayda etmesi bakımından zaruridir. Nemlendiriciler, akne temizleyiciler, yüz maskeleri, duş jelleri, vücut spreyleri bu grupta değerlendirilebilir. Cilt bakımı için güneş kremlerinin önemi farklıdır. Tamamen korunmaya yönelik olan bu ürünler güneş ışınlarının kişinin cildinde oluşturacağı zararların önüne geçer ve kişinin yanmasını engeller. Güneş kreminin derecelerine bakıp cilde uygun olan krem kullanılmalıdır. Güneş kreminin kışın da kullanılabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Erkek ve Kadın Deodorantları

Terleme sonucu oluşan kokularda mücadele etmenin en etkili yollarından birisi deodorant kullanımıdır. Yaz aylarında hava sıcaklıklarının, spor faaliyetlerinin veya yorucu temponun olumsuz yan etkilerinden birisi de terlemedir. Özellikle kol altı bölgesinde oluşan terleme hem kötü kokuya hem de kıyafetlerde kötü bir görüntüye sebep olur. Sosyal alanda farklı kişilerle etkileşim esnasında bu durum sorun teşkil etmektedir. Bakımsız bir imaj çizilmesine ve bazen kişilerin uzaklaşmasına sebep olur.  Bu tehlikeler deodorant kullanmanın önemini ortaya koymaktadır. Deodorant kullanmadan önce kol altı bölgelerinin temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde deodorant faydalı olmayacak ve daha kötü bir koku oluşacaktır.  Deodorantlar kuru, sprey veya roll on şeklinde olmaktadır. Bir diğer çözüm de ter bezleridir.

Erkek ve Kadın Parfümleri

Özellikle okul, iş, toplantı gibi daha fazla kişilerin bulunduğu ortamlara girerken güzel kokmak ihtiyacı hissedilir. Deodorantlar kötü koku ve görüntünün önlenmesine yönelik iken parfümler etkileyici kokmak için kullanılmaktadır. Parfümün diğer insanlar üzerinde olumlu etkisinin olduğu bilinmektedir. Günümüzde parfüm kişinin güzelliğinin önemli bir boyutu olarak görülmektedir. Parfüm seçimi yapılırken öncelikle kişinin kendi zevki ön planda olmalıdır. Kendisine kötü gelen bir koku başkaları tarafından takdir edilse bile kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkileyecektir. Parfümler için önemli bir nokta parfümün kişinin kendi kokusu ile bütünleşince farklılık oluşturmasıdır. Aynı parfümün farklı kişilerde değişik koku yaymasının sebebi de budur. Parfüm seçimi yaparken en dikkat edilmesi gereken şeylerinden biri de alınan parfümün kalıcılığıdır. Bir iki saat içinde uçup giden parfümlerin kişiye bir katkısı olmayacaktır. Bu noktada kozmetikmarkasının kalitesine bakmak ilk yöntem olacaktır.

Kişisel Kozmetik Bakım Ürünleri

Her kişi kendini beğenir ve kendisine bakmak ister. Bu nedenle kişisel bakım ürünleri erkek ve kadın için önceliklerdendir. Erkeklerin kişisel bakım ürünlerinin kadınlara göre daha sınırlı olduğu söylenebilir. Erkek kişisel bakım ürünlerinin başında tıraş setleri, saç modelleme ürünleri, şampuan ve erkek saç boyaları gelmektedir. Kadınlar için ise allık, fondöten,  pudra, eyeliner, göz kalemleri, farlar, ruj, oje ve bunların temizleyicileri sayılabilir. Kadınların makyajlarının önemli bir bölümünü oluşturan bu ürünler kadınlar için vazgeçilmezdir.

Kozmetik Markaları ve Siteleri

Kozmetik mağazaları her gün çoğalıyorken sosyal hayatın yoğunluğu sebebiyle mağazaları gezme fırsatı bulamayanların sayısı da fazladır. Bu durumda tüm kozmetik ürünlerini bir arada bulunduran internet sitelerinden yararlanılmalıdır. Tek tuşla birden fazla ürünü aynı anda sunan internet mağazalarını araştırıp, ödeme koşulları, kargo seçenekleri ve iletişim yolları dikkate alınarak değerlendirme yapılmalıdır. Erkek ve kadın kişisel bakım ürünlerini, cilt bakım malzemelerini, deodorant ve parfüm seçeneklerini bir arada inceleyip, güvenceli şekilde satın alabilmek için https://www.trendinlove.com/kozmetik/ sitesine bakabilirsiniz.
Bu haber 232 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI