Bugun...


Malatya Teröre Karşı Tek Yürek Oldu
Malatya’da teröre tepki mitingi düzenlendi. Mitinge katılan binlerce kişi, ellerindeki Türk Bayraklarıyla terörü lanetleyerek, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

facebook-paylas
Tarih: 08-01-2017 15:55
Malatya Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Malatya Valiliği’nin koordinesinde sivil toplum kuruluşları tarafından ‘Teröre Karşı Malatya El Ele’ mitingi düzenlendi. Malatya 15 Temmuz Millet Meydanı’nda düzenlenen mitinge on binlerce vatandaş katıldı.

Ellerindeki Türk Bayraklarıyla terörü lanetleyen binlerce vatandaş, miting sonrası ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganıyla şehir merkezinde yürüyüş yaptı.

Vatandaşlar, ‘Tek bayrak, tek vatan uğruna bu millet yorulmaz” dövizlerini taşıdılar.

“HEP BİRLİKTE TEK VÜCUT, TEK YÜREK, TEK SES OLDUK”

Mitingde konuşan Vali Mustafa Toprak, “Allah’ınıza kurban Malatyalı kardeşlerim. Burada 40 gün süreyle bu millet meydanında hep birlikte ülkemize, milletimize, vatanımıza, inancımıza, birbirimize sahip çıktık. Alevi Sünni, Türk Kürt ne olursa olsun hep birlikte tek vücut, tek yürek, tek ses olduk. Bir olduk, beraber olduk, diri olduk, iri olduk, birlikte Türkiye olduk, birlikte kardeş olduk” dedi.

Toprak, Türk Bayraklarıyla Malatya’nın tüm desenleriyle birlikte millet meydanında tüm Türkiye’ye haykırdığını ifade ederek, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizi, milletimizi, ayyıldızlı bayrağımızı, onurumuzu ve şerefimizi; önümüze hangi senaryolar çıkarılırsa çıkarılsın asla ve asla ne bayrağımızı indireceğiz ne halkımızı böldüreceğiz ne de kardeşliğimizi ve sevgimizi yok edeceğiz. Bir olacağız, sevgimizi gönlümüzden ve yüreğimizden eksik etmeyeceğiz. Geçmişte olduğu gibi bir arada hareket ederek Türkiye Cumhuriyeti devletimizle birlikte, tüm halkımızla birlikte geleceğe dimdik ve onurlu bir şekilde yürüyeceğiz. Geçmişten aldığımız emaneti, bizden sonraki kuşaklarımıza bu emaneti tebliğ edecek şekilde çalışmalarımızı tüm katmanlarımızla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Vali Toprak, mitingin düzenlenmesinde büyük emekleri olan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile ESOB Başkanı Şevket Keskin’e de özellikle teşekkür etti.
Kaynak: Malatya Haber

Bu haber 2523 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI