Bugun...


Meteorolojiden Son Dakika Açıklaması
Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi son dakika açıklama geldi.

facebook-paylas
Tarih: 27-10-2018 14:33
Meteorolojiden Son Dakika Açıklaması

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, önümüzdeki bir hafta boyunca yurtta yağış beklenmiyor. hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağını duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; Bölgemizi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava bölgemizi terk edeceği, Bu sistem ile birlikte sıcaklıklar hissedilir derecede düşerek mevsim normallerinin altına gerileyeceği bildirildi.

Ayrıca, Yapılan son tahmin ve meteorolojik değerlendirmelere göre önümüzdeki bir hafta boyunca bölgemizin yüksek basınç merkezi ile Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle önümüzdeki hafta boyunca bölgemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ancak yüksek basınç ve gecelerdeki radyasyon kaybından dolayı bölgemizde geceleri ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus oluşumu meydana gelebilecektir.

Hava sıcaklıklarının ise önümüzdeki hafta boyunca artarak mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojik tahminlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü kaynaklı tahminlerin dikkate alınmasıyla istenmeyen durumların ortaya çıkmaması, gerektiği hallerde yapılan ve internet sitemizde yayınlanan kısa süreli meteorolojik ihbar ve uyarıların takip edilmesi, meydana gelmesi muhtemel zararların en aza indirilebilmesi bakımından yarar sağlayacaktır.


YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI