Reklam
Bugun...


Motosiklet Montu
Motosiklet montu ve motosiklet dizlik ürünleri sürtünmeye karşı çok dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Sizleri olası kazalara karşı koruyabilecek bu ekipman ve kıyafetler, www.kalyoncumotor.com adresinde sizlere en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

facebook-paylas
Tarih: 02-05-2018 19:39
Motosiklet Montu

Motosiklet Montu

Motosiklet montu; olası bir kazada meydana gelebilecek olan yaralanmalara ve alınabilecek darbelere karşı önlem amacıyla giyilen, risk faktörlerini en aza indiren dış giysi çeşididir. Motosiklet sürüşlerinde koruma ekipmanları arasından en önemli elemanlardan biri motosiklet montudur. Vücudun dirsek, sırt ve omuz bölgelerini korumakta ve olası tehlikeleri en aza indirmektedir.

İki çeşit motosiklet mont türü bulunmaktadır; deri ve tekstil motosiklet montları. Deri motosiklet montları maliyeti daha yüksek ürünlerdir. Buna nazaran da en iyi koruma özelliklerine sahip montlardır. Deri montta seçici olanların göz önünde bulundurması gereken kriterler; derinin kalınlığı, dikiş özellikleridir. Deri bir mont iyi dikişlerle üretildiyse bu hem uzun ömürlü kullanımı olacağını hem de iyi b,ir koruma sağlayacağını gösterir. Özellikle kış mevsiminde soğuktan koruma özelliği sebebiyle deri motosiklet montları tercih edilmektedir. Dış etkenlere karşı iyi bir koruma sağlamaktadır. Deri mont modellerine genelde iyi hava almadığı için terleme yapacağı ön yargısı ile yaklaşılmaktadır. Oysaki son teknoloji sayesinde üretilen deri motosiklet montları hava kanalları ile donatılmakta bu da sağlıklı bir kullanım sağlamaktadır.

Motosiklet Dizlik

Motosiklet dizlik; olası motosiklet kazalarında diz veya bacak bölgelerinde meydana gelebilecek kaza ve alınabilecek darbelerdeki risk faktörlerini an aza indirgemek amacıyla üretilen koruma ekipmanına denir.

Motosiklet montu ve dizlik ürünü sürtünmeye karşı duyarlı kumaşlardan üretilmektedir. Cordura, kevlar, superfabric gibi özel kumaşlardan üretilerek her türlü kaza riskine karşı koruma sağlamaktadır. Tekstil motosiklet montları soğuk havalarda tercih edilmez diye düşünenler içinse; goratex adlı kumaşla üretilen tekstil motosiklet montları yağmurlu havalarda su geçirmeme özelliği ile kışın da en fazla tercih edilen montlar arasında yerini almıştır. Kevlar malzemesiyle üretilen tekstil motosiklet montları ise darbelerde yırtılma, kesilme gibi deformasyonlara karşı dayanıklıdır. Yaz mevsiminde kullanılabilecek bir tekstil motosiklet montu olan fileli montlar ise dayanıklılığı daha az bir özelliktedir. Motosiklet montu alırken dikkat edilecekler; omuzlarda, dirseklerde, sırtta koruma mekanizmalarının olmasıdır. Hava yastıklı akıllı motosiklet montları ise son teknoloji ile üretilmiş bir motosiklet mont çeşididir.

İdeal Motosiklet Dizlik Nasıl Olmalı ve Nereden Alınır?

İdeal bir motosiklet dizlik; kullanımı rahat, tüm diz bölgesini kaplayan, EN1621-1 sertifikalı, pratik bir kullanıma sahip olmalıdır. Motosiklet koruma ekipmanlarından belki de en önemlilerinden biri olan motosiklet dizlik, olası bir kazada hayati bir sakatlık ve sağlık sorunlarını önleyici bir özelliktedir. Uyluk kemiğinden kaval kemiğine dek koruma sağlar. Kaliteli bir motosiklet dizlik sıkmadan iyi bir koruma gerçekleştirir. Motosiklet dizliğin diğer bir adı da mafsallı motosiklet dizliğidir. Siz de tüm motosiklet güvenlik ekipmanları ve motosiklet güvenlik ekipmanlarından olan motosiklet montu ve motosiklet dizlik hakkında bilgi almak ve detaylı incelemelerde bulunmak için www.kalyoncumotor.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Bu haber 368 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI