Bugun...


Munzur Kültür ve Doğa Festivali Yapılmayacak
Tunceli Valiliği, festival tertip komitesinin yaptığı festival başvurusuna verilen yanıtta, etkinliğin yapılmasının valilikçe uygun görülmediği bildirildi.

facebook-paylas
Tarih: 14-07-2017 20:22
Munzur Kültür ve Doğa Festivali Yapılmayacak

Bu yıl 17.’si 27-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Munzur Doğa ve Kültür ve Festivali’ne ilişkin valiliğe tertip komitesi tarafından başvuruda bulunulmuştu

Tunceli Valiliği tarafından başvuruya verilen yanıtta ise şöyle. “İlimizde basın açıklaması dışında yapılacak toplantı, gösteri yürüyüşleri, oyun, temsil, stant kurma, bildiri dağıtma, çadır kurma, oturma eylemi, konser, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler Olağanüstü Halk süresince yasaklanmıştır.

Ayrıca düzenlenmek istenilen festival etkinliğinin çeşitli gruplarca farklı amaçlara çekilebileceği, etkinliğin amacı dışına çıkabileceği bu durumun ilimizde huzur ve güven ortamının bozularak kamu güvenliği açısından açık ve yakın tehlike oluşturabileceği değerlendirildiğinden; belirtilen etkinliğin yapılması valiliğimizce uygun görülmemiştir denildi.
Bu haber 2584 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI