Bugun...


Şerafettin Yıldırım; Algıyı Kaldırıp Gerçeğimizle Yüzleşiriz
Elazığ Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve 30 Milletvekilinin Elazığ ziyareti ile ilgili hazırladıkları raporu TBMM’ye sunmalarının tamamen algı olduğunu söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 13-01-2021 16:55
Şerafettin Yıldırım; Algıyı Kaldırıp Gerçeğimizle Yüzleşiriz

Elazığ Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, deprem nedeniyle şehrin 3’te 1’inin yeniden yapılandığından dolayı bazı sıkıntılar ve eksikler olabildiğini belirterek, “Mutlaka bir takım sıkıntılar ve eksikler olabilir ama bunlar meclise taşınacak kadar önemli değiller. Biz zaten gördüğümüz her eksiği çözmek için üst düzey bir çaba sarf ediyoruz.  Empati yapılarak gelip Elazığ’ımızın ziyaret edilmesi ve Elazığ’da olup bitenin gerçekten akıl, vicdan ölçüleriyle değerlendirilecek olursa burada ki yerel yöneticilerde dahil bakanlarımıza yapılacakları tek şey teşekkür etmektir” dedi.

“ŞEHRİN 3’TE 1’İ YENİDEN YAPILANIYOR”

24 Ocak depremi akşamı itibariyle sorunları çözmek için çalışmalara başladıklarını ifade eden Yıldırım, “Deprem olduğu günden itibaren devlet olarak, devletin yetkili organları olarak 24 Ocak akşamı itibariyle yaralarını sarmak için bu şehirde bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz. Bakanlarımız 20 süresince burada çalıştılar. Önemli çalışmalar yapıldı. Ciddi bir konut yenilenmesine gidildi. Şehrin 3’te 1’i yeniden yapılanıyor. Bu süreç içerisinde inanılmaz bir şantiye alanı oluştu.

Mutlaka bir takım sıkıtılar, eksikler olabilir ama bunların meclise taşınacak kadar önemli değiller. Biz zaten gördüğümüz her eksiğin çözmek için üst düzey bir çaba sarf ediyoruz.  Empati yapılarak gelip Elazığ’ımızın ziyaret edilmesi ve Elazığ’da olup bitenin gerçekten akıl, vicdan ölçüleriyle değerlendirilecek olursa burada ki yerel yöneticilerde dahil bakanlarımıza yapılacakları şey teşekkür etmektir. “ şeklinde konuştu.

“BURAYA GELEN O SİYASİLERDE, O ZAMAN YATAĞINDA YATAN SİYASİLERİN UZANTISIDIR

Elazığ’a incelemeler için gelen CHP heyetinin malzeme toplamaya geldiğini söyleyen Başkan Yıldırım, “99 depreminde o zaman ki Başbakan’ın konutuna haber verildiği zaman, eşi şu anda uyuyor sabah haber verelim diyor. Böyle bir liderden, depremin haberini alıp bu şehre inmiş 3 bakandan bahsediyorum. Buraya gelen o siyasilerde, o zaman yatağında yatan siyasilerin uzantısıdır. Biz bunu samimi olarak görmüyoruz. Samimi eleştirilere, eksikleri dile getirenlere her zaman için açığız. Buraya malzeme toplamaya geliyorlar ve çok ciddi siyasi gaflar yapıyorlar. O gaflara da hem Elazığ’da ki insanlarımız hem de siyasilerimiz cevaplarını sosyal medyadan vermişlerdir. Sürekli bir şeyin eksikliğini dile getirmek yerine, siz ne yapabilirsiniz empatisini yapsınlar da onu görelim. Yani burada bir iktidar var.

18 yıldır bu ülkeye damgasını vurmuş bir iktidar. Hiçbir siyasi dönemde böyle uzun bir iktidar olmamış ve böyle güçlü bir lider olmamıştır. Her bir birey çeşitli boyutlarıyla buna şahittir. Dolayısıyla bu kadar uzun yıllar çok önemli kazanımlar sağlamış ülke de öyle ufak tefek sorunları abartıp, büyütüp sosyal medyaya taşıyıp sonrada meclise taşımak aciz bir muhalefetin işidir“ diye kaydetti.

“HER BİR VATANDAŞIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR”

Konteyner kentte bulunan vatandaşların bütün sorunlarıyla ilgilendiklerini belirten İl Başkanı Yıldırım, “Her hafta konteyner kentteyiz. Bütün sorunları ile ilgileniyoruz. O kadar detay var ki burada, tabletinden tutun tekerlekli sandalyesine kadar ilgileniyoruz orada vatandaşlarımızın sorunlarına. Psikolojisi bozuk hasta vatandaşımızdan tutunda, farklı bir böbrek hastalığından diyalize girecek vatandaşımızın sağlığına kadar, yiyecek, içecek, giyecek ve her türlü sorunlarıyla yakınan ilgileniyoruz, konteyner kentteki vatandaşlarımızın sorunlarıyla. Bunların içerisinde 1-2 tane kenarda köşede kalmış biz onlar ile de ilgileniyoruz sorunları bulduğumuz zaman çözmek için sonuna kadar mücadele ediyoruz.  Çünkü bu şehrin insanı, bizim insanımız biz hiç birini ötekileştirmeden her sorunun muhataplığını kabul ediyoruz. Göreve atandığım günden itibaren, yönetim oluştuğu günden itibaren yönetimde ki tüm arkadaşlarımız ile birlikte bu vizyonla yola çıktık. Böylede devam edeceğiz.  Bu şehrin bütün sorunları bizim muhatabımızdır. Çözmek içinde elimizden geleni yapacağız. Konteyner kentte olsun veya depremden sıkıntı yaşamış insanlarımız olsun her birinin sorunu bizim sorunumuzdur” diye söyledi.

“ALGIYI KALDIRIP GERÇEĞİMİZLE YÜZLEŞİRİZ”

Yıldırım, Elazığ'da sorunları çözmek için azami gayret sarf ettiklerini ve bir çok sorunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayarak, " Biraz vicdan sahibi bir insan bu görür ve anlar. Ama basit bir şey söyleyeyim, Dilek Sitesi’nde hak sahibi bir vatandaşımız, güneyde hak sahibi iken kurayla kuzeyde hak sahibi olmuş o kıyamet koparıyor. Bunlarda buna algı yaparak “vay insanlar mağdur ediliyor” diyorlar. Aynı Dilek Sitesin’de 935 TL devlete taksit ödeyecek olan ama ödememiş olan hak sahibi 2200 liraya aynı konutunu kiraya veriyor. 

Elazığ’da algı gerçeğin önüne geçmiştir.  Bunu hak etmiyoruz, siyaseten de hak etmiyoruz, Elazığ insanı olarak da hak etmiyoruz. Algıyı kaldırıp gerçeğimizle yüzleşiriz. Hatamız varsa özür de dileriz, eksiğimiz varsa gideririz de. Ama bir algı kaosu oluşturup gerçeğin üzerini örtmeye çalışanlara da hiç zaman müsaade etmeyiz. 

Biz sahadayız sorunların muhatabıyız çözeceğiz de inşallah. Sonuna kadar da bu makamın ağırlığını koruyarak bu şehirde bu hizmeti yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 2046 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI