Bugun...


Ted Elazığ Özel Anaokulu Elazığ Bilim Merkezini Ziyaret Etti
TED Elazığ Özel Anaokulu öğretmenleri tarafından, çocukların bilgiyi kaynağından öğrenme ve bilime olan meraklarını geliştirmek amacıyla Elazığ Bilim Merkezine gezi düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 13-12-2016 11:57
Ted Elazığ Özel Anaokulu Elazığ Bilim Merkezini Ziyaret Etti

Bilim Merkezine heyecanla gelen çocuklar  burada çok güzel vakit geçirdi.

TED Elazığ Özel Anaokulu öğretmenleri  refakatinde götürülen çocuklara, bilim merkezindeki görevli öğretmenler merak edilen durumları öğrencilerimize bilimi sevdirecek şekilde uygulayarak anlattı. Çocuklarımız, rehber öğretmenler eşliğinde gezegenleri yakından tanıdı.  Uydu gezegenlerini, uzayı, marsı, jüpiteri canlı olarak görme şansları oldu. İnsan vücudunun anatomisini, iç organlarımızı  ve kemik yapısını görerek öğrenen çocuklar daha sonrasında “Dİnazor Diyarı”nda gezerken keyifli anlar yaşadı.

TED Elazığ Özel Anaokulu koordinatörü Sibel Seloğlu, gezi sonrası yaptığı açıklamada;   hepimiz gibi çocuklarımızın da   bilim ve teknoloji ile yaşadıkları bu zaman diliminde bu tarz aktiviteler ile çocuklarımızı motive eden ve çocuklarımızın ufuklarını açan geziler düzenlediklerini belirtti. Seloğlu:”Çocuklarımız bu yaşlarda enerji dolu olurlar. Onların bu enerjisini eğitime yönlendirmek için bu gibi sosyal ve kültürel gezilerimize devam edeceğiz. Çocuklarımız burada eğlenerek öğrendiler, yapılan  etkinlikler çocuklarımızın fazlasıyla ilgisini çekti”  dedi. Seloğlu ; TED Elazığ Özel Anaokulu olarak Elazığ Bilim Merkezi öğretmenlerine ve çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür etti.   
Bu haber 1666 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI