Bugun...


Vali Zorluoğlu Acil Ünitelerini Gezdi
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Eski Harput Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan kadın doğum ve çocuk acil ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yeni yapılan acil ve yoğun bakım ünitelerini gezerek bilgi aldı.

facebook-paylas
Tarih: 22-02-2016 20:59
Vali Zorluoğlu Acil Ünitelerini Gezdi

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılan Harput Devlet Hastanesinde oluşturulan kadın doğum ve çocuk acil ünitesi ile Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yeni yapılan acil ve yoğun bakım üniteleri hizmet vermeye başladı.

Vali Zorluoğlu her iki birimi de gezerek İl Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Halil Akkuş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Latif Üstünel, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Burçin Kavak ve diğer ilgililerden bilgi aldı.

Vali Zorluoğlu : Acil Birimleri Modern Hale Getirildi

Birimleri gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Zorluoğlu tamamlanan acil ve yoğun bakım üniteleri hakkında şunları söyledi, “Bugün Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemizi ziyaret ettik. Burada vatandaşlarımızın almış oldukları hizmeti yerinde görme imkânı bulduk. Doktor ve sağlık çalışanı arkadaşlarımızın nasıl çalıştıklarına bizzat şahit olduk. Aynı zamanda bazı yeni hizmetleri de görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Eski Harput Devlet Hastanemiz bu hafta başı itibariyle kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Yine çocuk acil ve kadın doğum birimleri bu binada hizmet vermektedir. Bu şekliyle Eski Harput Devlet Hastanemizi Eğitim Araştırma Hastanemizin bir ünitesi olarak dönüştürmüş olmaktayız. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemiz içerisinde uzun süredir yapımı süren acil birimi de tamamlanmış durumdadır.  Bu acil birimi de daha geniş alanlarda, daha çok sedye ve diğer tıbbi imkânlarla daha çok hastaya hizmet verecek şekilde modern imkânlar da kullanılarak dizayn edildi. Vatandaşlarımızın eski acilde yaşadıkları sıkıntılar bu yeni birimin tamamlanması ile sona ermiştir. Bugün bu sıkışıklıların büyük oranda aşıldığını gördük. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanemiz çok daha ferah ve geniş bir acil birimine kavuşmuş oldu.

Bu binanın üst katında da çok modern donanımla tefriş edilmiş bir yoğun bakım ünitesi oluşturuldu. Eskisi ile kıyaslanamayacak kadar modern bir yoğun bakım ünitesi gerçekleştirildi. Yaklaşık 7 Milyon TL harcama ile gerçekleştirilen bu ünite Elazığ’a hayırlı olsun. Devletimize bu güzel yatırım için şükranlarımızı sunuyorum. Bütün arkadaşlarımıza da İl Sağlık Müdüründen, Genel Sekreterimize, Başhekimimizden bütün doktor ve hastane çalışanlarımıza verdikleri ve verecekleri hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum”.  
Bu haber 2563 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI