Bugun...


Vartaş Elazığspor’da Maddi Kriz Eylemi
PTT 1 lig takımlarından Vartaş Elazığspor içinde bulunduğu maddi kriz nedeniyle kulüp başkanı Selçuk Öztürk’ün istifasının ardından futbolcular antrenmana çıkmayarak sahada oturma eylemi yaptılar.

facebook-paylas
Tarih: 30-03-2016 21:04
Vartaş Elazığspor’da Maddi Kriz Eylemi

Hafta sonu oynanacak Samsunspor deplasman hazırlıklarını yapması gereken Vartaş Elazığsporlu futbolcular alacaklarını alamadıkları için antrenmanlara çıkmama kararı aldılar. Futbolcular dünden itibaren antrenmanlara çıkmadıklarını belirterek, yaptıkları oturma eyleminin ardından bir basın toplantısı düzenlediler.

Vartaş Elazığspor kaptanı Onur Güney, alacaklarını almamaları durumunda antrenmanlara çıkmama kararı aldıklarını ifade ederek ,” Elazığ halkından özür diliyoruz. Bu yaptığımız eylem şehre yaptığımız bir tepki değildir. 8 ay boyunca yaptığımız fedakarlıklar ortadadır. Sizlerin de bildiği gibi dayanacak gücümüzün kalmadı. Maddi ve manevi olarak gerçekten zor durumdayız. Biz gerekli fedakarlıkları takım olarak fazlasıyla yaptık. Artık takım bu saatten sonra hak edişlerimiz antrenmana çıkmadığı takdirde antrenmana çıkmama kararı aldı ve bu kararımız ödeme yapılana kadar devam edecektir. Elazığ halkının taraftarlarımızın ve büyüklerimizin vicdanına bırakıyoruz. Alacak miktarlarımız belli ama bizim açıklamamız doğru olmaz. Yani zaten şu anda ben kendi adıma 2 yıldır alacağım var. Burada herkesin belirli bir alacağı vardır. Bu sezon alacağı olan var geçen sezon alacağı olan var. Bununla alakalı bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. Şu anda kulübün ciddi anlamda maddi bir sıkıntısı var. Bunun artık çözümlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Artık herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bu saatten sonra bunun olacağını düşünüyoruz. Yani olmazsa da biz bundan sonra hiçbir antrenmana çıkmayacağız. Takım olarak kararımız budur. Bu sefer dönme gibi bir düşüncemiz yok. “diye konuştu.

Kaptan Onur alacaklarının yüzde yetmişinin ödenmemesi durumunda antrenmana çıkmayacaklarını belirterek,” Yüzde 70’e yakınının ödenmesi lazım. Hak ediş derken insanlar bizi paragöz zannetmesin. Şunu söyleyeyim ben kendi adıma bu kulüpten iki yıldır alacağımı almıyorum. Daha doğrusu maddi sıkıntılardan dolayı alamıyorum. Bu sezon gelen arkadaşlarımız da alacaklarını alamıyor. Bu konuda sadece bunları söyleyebilirim. Onun dışında bir şey söylememin gereği yok. Böyle büyük bir sıkıntı olmasa bu eylemi yapmayız.

Vartaş Elazığspor kalecisi Serdar kulbilge: kafa olarak artık bizler çok yorulduk.”dedi.
Bu haber 1906 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI