Bugun...


Devlete Meydan Okudu, "İtikafı Yapacağız, Buyursunlar Engel Olsunlar"
17 gün sürecek 'tam kapanma' tedbirleri, birtakım çevreler tarafından provokasyon malzemesine dönüştürüldü.

facebook-paylas
Tarih: 03-05-2021 17:41
Devlete Meydan Okudu, "İtikafı Yapacağız, Buyursunlar Engel Olsunlar"

"İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasının ardından Gaziantep'te bir camide provokasyona imza atıldı.

Furkan Vakfı başkanı Alparslan Kuytul, Ramazan'da 'kendini ibadet etmeye adama ve dünya işlerinden uzak durma' anlamına gelen 'itikaf'ı yapacaklarını dile getirdi.

Kuytul'un "İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasının ardından, Gaziantep'te aynı camide toplanan 50 kişiye yakın Furkan Vakfı üyelerine müdahale edildi.

Kuytul'un ekibi, sokaklarda ibadet bahanesiyle daha önce de benzer provokasyonlara imza atarak kısıtlamalara karşı eylem yapmıştı.

Alparslan Kuytul ve cemaat üyeleri, yaptıkları ile Peygamber Efendimizin salgın hastalıklar hakkındaki "Bir yerde veba ve benzeri, herhangi bir bulaşıcı hastalık olduğunu işittiğiniz zaman, o yere girmeyiniz. Bulunduğunuz yerde böyle bulaşıcı bir hastalık varsa, oradan da çıkıp kaçmayınız" Hadis-i Şerifini de görmezden geldi.

SIK SIK DİYANET İŞLERİ BAŞKANINI HEDEF ALIYOR

Diyanet İşleri Başkanı'nı hedef gösteren Kuytul, "Diyanet'te cesaret olsaydı, olması gerektiği kadar onur olsaydı, buna itiraz ederlerdi. Diyanet, herkesin her yerde bir arada olduğunu söylemeliydi. Diyanet memur olduğunu, devletin kulu kölesi olduğunu bir kez daha gösterdi" gibi çirkin ifadeler kullanmıştı.

KUYTUL'A YAPILAN OPERASYON İLE TUTUKLANMIŞTI

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik 30 Ocak 2018 tarihinde yapılan operasyonda gözaltına alınan Kuytul, 9 Şubat 2018 tarihinde tutuklanmış, hakkında, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yönetme', 'özel belgede sahtecilik', 'dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık', 'kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık', 'mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek' suçlarından 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Alpaslan Kuytul, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı davasında 5 ayrı suçtan 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanıp, yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliye edildikten sonra savcının itirazı üzerine yeniden tutuklanmıştı.

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, 15 Temmuz darbe girişimini canlı yayında öğrenmiş ardından “Darbenin Müslümanlara hayırlı olması” temennisinde bulunmuştu.

15 TEMMUZ'DAN 1 GÜN ÖNCEKİ O SÖZLERİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden bir gün önce ise “Erdoğan'ın kalemi kırılmıştır, yakında işi bitirilecektir” diyen Alparslan Kuytul, “Avrasyacıların herhalde o bayram ettikleri günler yakında bitecek gibi görünüyor” sözleri de dikkat çekmişti.

Furkan Vakfı, Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna da karşı çıkmıştı.
Bu haber 1379 defa okunmuştur.

YORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI